MENU

Як не перетворитися на "капусту": кілька способів, як не замерзнути на морозі

73 0

Як не перетворитися на "капусту": кілька способів, як не замерзнути на морозі

У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження.

Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, інформує UAINFO.org.

Як врятуватись від холоду

В Центрі зазначили, що варто вдягатись багатошарово, "як капуста". Одяг найкраще обирати із натуральних чи спеціальних матеріалів.

"Правильний" зимовий одяг має складатись із трьох шарів:

  • білизна (спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна);
  • середній шар (светр, кофта тощо);
  • верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

В центрі зазначили, що чим більше у людини при виході на вулицю шарів одягу, тим їй буде тепліше. При цьому одяг не обов’язково має бути грубим та сковувати рухи. Головне правило багатошаровості й просторості, тоді між різними одежинами утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло.

Читайте також: Обличчя обмерзає, сніг - півтора метра: у Карпатах лютує зимова негода

Також не слід залишати відкритими кінцівки та голову, адже через них можна втратити багато тепла. До того ж від морозного повітря волосся стає тьмяним та ламким.

Зимове взуття краще обирати із товстою підошвою. Воно має бути просторим, ідеальним за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.

При очікуванні автобуса або зеленого світла на світлофорі варто не стояти на одному місці. Найкраще всього в цей час рухатись: підстрибувати на місці, ходити або зробити пару простих вправ чи просто обніматися, коли є з ким. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не замерзнете.

Перед виходом на вулицю краще поїсти поживну та здорову теплу їжу. Річ в тім, щоби підтримувати нормальну температуру взимку, організм використовує більше енергії, тож і поповнювати її треба частіше.

Не слід носити металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм. До того ж кільця сповільнюють рух крові у пальцях, а отже вони швидше замерзнуть.

"Візьміть із собою термос із чаєм. Якщо вирушаєте на кілька годин на морозну вулицю, пийте гарячий чай та більше рухайтесь, щоб зігрітися", — додали в Центрі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини