На Землі з’явилися точки аномальної спеки
Останні роки характеризуються безпрецедентними за своєю інтенсивністю і частотою хвилями спеки, які охоплюють усі континенти, крім Антарктиди.
Нове дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, виявило, що ці екстремальні погодні явища відбуваються набагато частіше й інтенсивніше, ніж передбачали кліматичні моделі, передає NV, інформує UAINFO.org.
Вчені виявили, що в деяких регіонах світу, таких як північний захід Тихого океану, Європа і деякі частини Азії, екстремальні температури зростають набагато швидше, ніж середні показники. Це призводить до появи «гарячих точок», де спека досягає рекордних значень, спричиняючи лісові пожежі, посухи та масову загибель людей.
«Ці регіони стають тимчасовими теплицями», — каже провідний автор дослідження Кай Корнхубер. Він зазначає, що такі екстремальні явища спричинені складною взаємодією різних чинників, включно зі зміною клімату, коливаннями струменевої течії та локальними особливостями рельєфу.
Однією з причин таких аномальних жарових хвиль може бути дестабілізація струменевої течії - потоку повітря у верхніх шарах атмосфери, що швидко рухається. Через глобальне потепління струменева течія стає більш звивистою, що призводить до захоплення гарячого повітря з півдня і його тривалого утримання над одними й тими самими регіонами.
Наслідки цих екстремальних явищ можуть бути катастрофічними. Спека призводить до підвищення смертності, погіршення якості повітря, зниження врожайності та посилення лісових пожеж. Особливо вразливі регіони, де населення не готове до такої екстремальної спеки, наприклад, Європа.
Науковці наголошують, що необхідно терміново вживати заходів щодо боротьби зі зміною клімату, щоб запобігти подальшому посиленню екстремальних погодних явищ. Крім того, необхідно розробити більш ефективні стратегії адаптації до нових кліматичних умов.
Відкриття аномальних жарових хвиль є тривожним сигналом про те, що наслідки глобального потепління можуть бути набагато серйознішими, ніж передбачалося раніше. Це вимагає негайних дій з боку світової спільноти для боротьби зі зміною клімату та захисту нашої планети.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки