MENU

Автострахування – основний вид боротьби з різноманітними ризиками

40 0

Автомобілізація не стоїть на місці. Вона була, є і буде з тих пір, коли почали з’являтися перші машини. І чим далі – тим більше транспорту на дорогах, а тому вищий ризик потрапляння в аварії. Це і ризик для здоров’я та життя, і понівечене майно. І серйозні фінансові збитки. І всі ці фактори разом створюють немало проблем. Тому їх доводиться вирішувати. 

Допоможе з цим страховка авто. Є різні види полісів, і кожний із них відіграє свою роль для автомобіліста. Є обов’язкове страхування. Його повинен мати кожний власник машини. А є добровільне, і вони відрізняються сильно. Це все варто враховувати при купівлі відповідного поліса. 

Різновиди страховки

Загалом прийнято вважати, що їх два. Але часто додають також третій вид. Тому виходить наступна ситуація: 

  • Обов’язкове страхування. Скорочено даний поліс зветься ОСЦПВ. Повна розшифровка: обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності. Серед людей воно зветься автоцивілкою. Його прописали на рівні закону. І даний поліс має бути в кожного автомобіліста. Важливість його полягає в тому, що саме він компенсуватиме збитки постраждалим у ДТП з вини даного водія. Самому винуватцю він нічого не компенсуватиме. Простіше взагалі не потрапляти в ДТП, але ніхто ні від чого не застрахований. І ніхто не знає, де буде наступна аварія. І хто буде її винуватцем. Людський фактор ніхто не відміняв. Також варто розуміти, що іноді страховка не зможе покрити всі збитки, і все одно доведеться щось доплачувати самотужки. 

  • «Зелена карта». Це аналог автоцивілки, але він дозволяє водіям виїжджати за кордон. Тут усе аналогічно з ОСЦПВ: компенсація буде тільки третім особам – тобто тим, хто не зі своєї вини постраждав в аварії. Винуватець не отримає тут також нічого. 

  • Добровільне страхування. Воно не є обов’язковим, а тому можна поліс не купувати. Але це єдиний шанс отримати виплати за шкоду своєму авто. І це не тільки ДТП, в якій власник став винуватцем. Може бути багато різноманітних моментів, де добровільна страховка сильно допомагає. Наприклад, мова йде про стихійні лиха. Тут машина може отримати сильні пошкодження, й ремонт виливатиметься у велику суму. А вона не завжди є в водія. Те ж саме й про викрадення, й про пошкодження авто третіми особами. Але тут також треба розуміти, що не завжди вийде покрити 100% збитків. Тому краще з самого початку застрахувати машину на ту суму, котру б дали за неї власникові на вторинному ринку. 

Це основні види страхування. Деякі мати обов’язково, деякі – ні. 

Переваги автострахування

До них належать такі: 

  • Не буде проблем із законом. Це в першу чергу стосується обов’язкового страхування по типу ОСЦПВ та «Зеленої карти». Бо коли полісу не буде, поліція випише штраф, і він буде великим (особливо, в Європі, куди можна їхати з «Зеленою картою»). 

  • Краще, щоб компенсувала збитки страхова компанія. По винуватцю ДТП це не так сильно вдарить, якщо мова про ОСЦПВ. 

  • Якщо це добровільне страхування, то автовласник отримає певну компенсацію за те, за що б не отримав її ніяким іншим чином. 

Тому краще страховку мати при собі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини