На прикладі України: американські вчені дослідили причини появи корупції в державі
Дослідники з Університету Макгілла опитали українців і провели масштабне дослідження, щоб зрозуміти, чому люди наважуються давати хабарі.
Виявилося, що це рішення не завжди продиктоване моральними принципами, а часто залежить від конкретної ситуації та сукупності факторів, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Читайте також: У Китаї вже третій міністр оборони підозрюється у корупції, – FT
Учені опитали понад 3000 жителів України та з’ясували, що ймовірність дати хабар знижується, якщо:
- Високі витрати або ризик бути спійманим. Що дорожчий хабар і що вища ймовірність бути викритим, то менше людей готові на цей крок.
- Послуги доступні без бюрократичної тяганини. Якщо отримати послугу можна без додаткових зусиль, необхідність давати хабар відпадає.
- Є альтернативні варіанти. Наявність кількох постачальників послуг знижує залежність від конкретного чиновника і зменшує ймовірність давання хабаря.
«Багато хто вважає, що корупція — це риса характеру, але це не так, — пояснює Аарон Ерліх, один з авторів дослідження. — Люди приймають рішення про давання хабаря залежно від конкретної ситуації».
Читайте також: АРМА розшукало активи фігурантів корупційних схем у МСЕК
Дослідники зазначають, що для боротьби з корупцією необхідно не тільки карати хабарників, а й створювати умови, за яких давати хабарі буде невигідно. Наприклад, спрощувати бюрократичні процедури, підвищувати прозорість державних послуг і посилювати контроль за виконанням законів.
Це дослідження відкриває нові можливості для розробки ефективних антикорупційних програм. Розуміння того, що мотивує людей давати хабарі, допоможе розробити заходи, спрямовані на скорочення корупції та підвищення довіри громадян до державних інститутів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки