Танення льодовиків масштабує кількість землетрусів
Під час недавнього дослідження, проведеного Університетом штату Колорадо, було встановлено, що танення льодовиків може спровокувати збільшення частоти землетрусів.
Геологи вивчали гори Сангре-де-Крісто, де виявили, що розлом, розташований уздовж західного краю хребта, був заблокований льодовиками під час останнього льодовикового періоду. У міру танення льоду, тиск на розлом зменшувався, що призводило до частіших землетрусів, інформує UAINFO.org з посиланням на nv.ua.
Це відкриття свідчить про те, що кліматичні зміни можуть істотно впливати на геологічні процеси. Вчені зазначають, що подібні явища можуть спостерігатися і в інших регіонах з активною тектонікою і льодовиками, які швидко відступають, таких як Аляска, Гімалаї та Альпи.
Читайте також: Розпорошення алмазного пилу: як вчені планують зупинити глобальне потепління
Результати дослідження мають важливі наслідки для оцінки сейсмічної небезпеки. Регіони з льодовиками, що швидко тануть, або водоймами, що випаровуються, можуть зіткнутися з підвищеним ризиком землетрусів. Крім того, отримані дані допоможуть сейсмологам точніше прогнозувати майбутню сейсмічну активність і розробляти ефективні заходи щодо зниження ризику.
Дослідники підкреслюють, що зв’язок між кліматом і землетрусами є складним і потребує подальшого вивчення. Однак уже зараз зрозуміло, що зміна клімату може мати несподівані та далекосяжні наслідки для нашої планети.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки