Великі втрати російської бронетехніки можуть вплинути на темпи атак армії РФ на деяких ділянках фронту, – ISW
Збільшення втрат російської бронетехніки в боях проти Сил оборони України протягом більшої частини 2024 року може вплинути на темпи просування армії країни-агресора РФ на деяких ділянках фронту.
Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW) за 23 грудня, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
За інформацією аналітиків, джерело в соціальних мережах, що відстежує російські військові склади за супутниковими знімками, 22 грудня поділилося оновленою оцінкою російських танкових і бронетанкових складів і вважає, що на зберіганні в армії РФ залишилося 47% довоєнних танкових запасів, 52% довоєнних запасів бойових машин піхоти та 45% довоєнних запасів бронетранспортерів.
Також джерело каже, що російські окупанти використовували всі танки Т-90 і більшу частину танків Т-80, які вони мали до повномасштабного вторгнення в Україну.
Читайте також: Путін, імовірно, міг дати вказівку не захоплювати Покровськ, а зосередитися на просуванні відкритими територіями, – ISW
Однак на зберіганні все ще залишається велика частина старих танків Т-72, Т-64/62 і Т-54/55 — але їх, згідно з попередньою оцінкою, армія РФ, найімовірніше, не зможе використовувати, оскільки така бойова техніка, найімовірніше, деградувала під впливом погоди та з плином років.
У ISW повідомили, що не мають можливості незалежно перевірити характеристику якості різних російських танків і бронемашин, надану джерелом, оскільки армія РФ може використовувати старі танки для ремонту новіших моделей, які діють у боях проти Сил оборони України.
І цей фактор важко визначити тільки на основі супутникових знімків, заявили в установі.
Крім того, зазначають в ISW, у росіян також можуть бути додаткові бронемашини та танки на критих складах, які не можна відстежити із супутників.
Читайте також: "Вистачить ще на два роки війни". Росія використовує запаси техніки радянських часів та має 2600 танків у резерві – WSJ
Обмеження в бронетехніці в російських сил, як повідомляють в ISW, імовірно, різняться за секторами фронту, оскільки армія РФ провела батальйонні механізовані наступи на Сіверському напрямку 2 листопада і 15 грудня, а також посилений ротний механізований наступ на Куп’янському напрямку 19 жовтня.
Російські окупанти, дислоковані на Сіверському та Куп’янському напрямках, — районах з відносно нижчим темпом штурмів протягом останніх кількох місяців.
Можливо, вважають в ISW, саме тому наразі росіяни не зазнавали втрат у бронетехніці з такою ж інтенсивністю, як окупанти на Покровському та Курахівському напрямках.
Однак російські військові можуть зазнавати труднощів із переозброєнням своїх фронтових частин, оскільки командування армії РФ не хоче відводити їх на відновлення — навіть під ризиком ще сильніше сповільнити просування своїх військ на високопріоритетних ділянках фронту, підсумували в ISW.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки