Розпочате у 1938 році дослідження встановило єдиний "ключ до щастя": і це не здоров'я
Протягом багатьох років учасників дослідження запитували, як вони долали негаразди.
Щастя людей протягом усього життя найточніше залежить від міцності стосунків. Вони "невіддільні для всього, що ми робимо, і для всього, чим ми є". Як пише журнал Fortune, такого неспростовного висновку дійшли автори книжки "Хороше життя" професор психіатрії та професор психології з Гарвардської медичної школи при Массачусетській лікарні, лікарі Роберт Волдінгер і Марк Шульц, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Читайте також: Названа поширена звичка, яка заважає вам висипатися
У своїй книзі вчені посилаються на найтриваліше у світі наукове дослідження щастя. Воно було розпочато 1938 року і спочатку вивчало життя 724 студентів Гарварду і малозабезпечених хлопчиків з Бостона. Надалі дослідження було розширено до понад 2000 осіб - до нього включили подружжя і дітей початкових учасників.
"Дослідники стежили за життям учасників у надії знайти ключ до щастя. І це було не хороше здоров'я", - пише журнал.
Коли учасників дослідження щастя запитували, як вони долали негаразди, наріжним каменем надії в їхньому житті залишалися зв'язки з іншими людьми.
Читайте також: Які продукти допоможуть зменшити тривожність?
У міру дорослішання учасники, які ділилися жалем, здебільшого нарікали на те, як мало часу вони проводили з сім'єю і друзями і як сильно їх турбували, здавалося б, незначні речі - успіхи в кар'єрі та гроші.
"Річ не в тому, що досягнення не важливі й не приносять задоволення. Це так. Але коли ми жертвуємо нашими стосунками, ось тоді ми в кінцевому підсумку шкодуємо про це і живемо не таким гарним життям, яким могли б жити", - зазначив Волдінгер.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки