В Україні офіційно підтверджено перші випадки метапневмовірусу: лікарка розповіла про симптоми та ризики
Вірус схожий за симптомами на грип, може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів. У зоні ризику — маленькі діти, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою.
В Україні офіційно зафіксовано 13 підтверджених випадків метапневмовірусу людини (HMPV). Реально їх більше, повідомила лікарка-інфекціоніст, позаштатна спеціалістка Міністерства охорони здоров’я України з інфекційних хвороб Ольга Голубовська, інформує UAINFO.org.
Вона розповіла, що метапневмовірус виявили ще у 2001 році, він належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV).
Вірус схожий за симптомами на грип, може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів. У зоні ризику — маленькі діти, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою.
Читайте також: ВООЗ попередила про ризик нової глобальної епідемії невиліковної вірусної інфекції
За словами Голубовської, зараження відбувається крапельним шляхом. Частіше захворювання проходить легко у вигляді нежитю і кашлю, але може бути тяжким із розвитком дихальної недостатності, що частіше спостерігається у людей з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо.
Орієнтовний інкубаційний період — від трьох до шести днів, а середня тривалість — 7-10 днів. HMPV найбільш активний протягом пізньої зими та навесні.
Голубовська вважає, що нове захворювання виникло внаслідок процесів еволюції та адаптації мікроорганізмів. Лікарка називає новий вірус «братом» RSV-інфекції.
Читайте також: Лікарні вже переповнені: Китаєм шириться новий вірус
Вона радить вимірювати сатурацію крові під час захворювання та обмежувати контакти зі хворими. Також українцям радять приймати вітаміни, а лікарям — не зволікати з госпіталізацією пацієнтів.
Раніше спалах вірусу HMPV було зафіксовано в Китаї, пише NDTV World. Місцеві ЗМІ пишуть, що спалах нагадує початок Covid-19, який забрав життя близько 7 мільйонів людей по всьому світу.
У МЗС Китаю розвіяли побоювання у ЗМІ, заявивши, що «респіраторні інфекції, як правило, досягають піку в зимовий сезон». Офіційно Пекін заспокоює громадян та туристів, пише NDTV World.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки