На виборах президента Хорватії переміг проросійський кандидат Мілановіч
У другому турі виборів президента Хорватії переміг проросійський кандидат Зоран Мілановіч, який також є чиним главою цієї держави.
За даними підрахунку 99,48% голосів Міланович набрав 74,68% голосів, Пріморац — 25,32%, повідомила Державна виборча комісія Хорватії, передає NV, інформує UAINFO.org.
За даними фінального екзитполу, за Мілановіча, який очолює лівоцентристську Соціал-демократичну партію Хорватії, проголосували 77,70% виборців, повідомляє хорватське видання Vijesti.
Його опонент Драган Пріморац з консервативної Хорватської демократичної співдружності набрав 22,30% голосів.
Опитування проводилося серед виборців після того, як вони залишили виборчу дільницю.
Державна виборча комісія о 20:00 оголосила, що за результатами підрахунку 74,61% голосів, Мілановіч набирає 73,7%, а Пріморац — 26,33%.
У першому турі президентських виборів Міланович набрав 49,1% голосів, а Пріморац — 19,35%.
Читайте також: У Румунії анулювали результати першого туру виборів президента
Протягом свого попереднього п’ятирічного президентського терміну Мілановіч конфліктував із прем'єр-міністром Хорватії Андрієм Пленковичем з питань зовнішньої та державної політики, а також регулярно критикував країни ЄС і НАТО за їхню підтримку України у війні, яку проти неї розв’язала Росія.
Як повідомляє Радіо Свобода, Мілановіча неодноразово публічно називали проросійським політиком, хоча сам він це заперечував. Крім того, президент Хорватії виступав проти прийому Фінляндії та Швеції до НАТО, а також проти навчання військовослужбовців Сил оборони України на хорватських полігонах у рамках спільних зусиль країн ЄС.
Також Міланович критикував західні країни за постачання Україні танків та іншого озброєння — стверджуючи, що вони «лише продовжать війну».
Попри те, що посада президента Хорватії має переважно церемоніальний характер, Міланович має право голосу в питаннях зовнішньої політики, оборони та безпеки. Причому серія його антизахідних висловлювань викликали критику хорватського уряду, який підтримав Україну в її боротьбі проти повномасштабної військової агресії Росії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки