"Кремль добивається Ялти 2.0": оточення Путіна вважає погрози Трампа порожніми й вірить, що Росія здатна воювати далі, – WSJ
Війна Росії проти України виснажила російські ресурси, але Кремль продовжує вважати, що успішно протистоїть санкціям і РФ може витримати ще принаймні рік конфлікту.
Про це пише The Wall Street Journal, аналізуючи перші спроби президента США Дональда Трампа посадити російського диктатора Володимира Путіна за стіл переговорів, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
В оточення Путіна є причини вважати погрози Трампа порожніми, вказує WSJ. Росія у війні проти України зазнає втрат, як у людях, так і економічних, але низка аналітиків стверджує, що у країни ще достатньо ресурсів, щоб продовжувати війни, і перевага на її боці.
Читайте також: Трамп зробив перше публічне звернення до Путіна після інавгурації: "Припиніть цю безглузду війну! Буде тільки гірше!"
Оскільки ще один пакет допомоги США Україні не розглядається, попередження Трампа, схоже, надто мале, щоб змусити Росію змінити свої основні вимоги, йдеться у публікації. Кремль вимагає фактичного визнання окупованих територій російськими, припинення зв’язків між НАТО та Україною і значного скорочення української армії.
Москва оцінює заяву Трампа на платформі Truth Social як позерство перед переговорами, а не як частину самих перемовин, і чекає від Вашингтона більш серйозних кроків.
Аналітики схильні вважати, що Путін, імовірно, поставиться до слів Трампа як до виверту нового президента США, який прагне зміцнити свою базу і показати жорстку позицію щодо опонентів Америки.
Читайте також: Ультиматум Трампа: якою буде реакція Путіна та як далі будуть розвиватися події? – Вадим Денисенко
«Путін сприймає ці заяви як частину політичної гри. Він не сприймає їх всерйоз… Він готовий до будь-якого сценарію і не має ілюзій, що угода буде досягнута швидко», — цитує WSJ політолога з Парижа Тетяну Станову, яка підтримує контакти з людьми, близькими до Кремля.
Путін домагається масштабної геополітичної угоди, подібної до тієї, про яку домовилися в Ялті лідери Великої Британії, США і Радянського Союзу після закінчення Другої світової війни, і яка провіщала повоєнний поділ Східної Європи на радянську і західну сфери впливу. По суті, йдеться про Ялту 2.0.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки