Адміністрація Байдена сповільнювала постачання зброї Україні – Reuters
В останній рік президентського терміну Джо Байдена ухвалення рішень щодо ключових поставок озброєння в Україну гальмувалося через бездіяльність Конгресу і внутрішні дебати щодо ризиків ескалації у відносинах із РФ і побоюваннями, чи достатньо американських запасів.
Про це в понеділок, 3 лютого, пише агентство Reuters, провівши своє розслідування, передає NV, інформує UAINFO.org.
Ситуацію погіршувала хаотична система відстеження озброєнь, у якій навіть визначення поняття «поставлено» різниться в різних військових відомствах США, повідомляють журналісти. Найпроблемнішими стали ті місяці, коли Конгресу потрібно було ухвалити додаткову допомогу Україні в розмірі $60 мільярдів, що було викликано протидією Дональда Трампа і республіканців у Конгресі.
Однак, вказує Reuters, затримки тривали і після того, як гроші були виділені.
Включаючи великий пакет допомоги на квітень 2024 року, адміністрація Байдена виділяла в середньому близько $558 мільйонів на місяць до вересня, пише Reuters. Середня вартість поставок різко зросла після перемоги Дональда Трампа в президентських перегонах і досягла рівня, який не спостерігався з середини 2023 року. Однак аналіз, проведений журналістами, показав, що, попри те, що команда Байдена називала це «сплеском» допомоги від жовтня до дня інавгурації, щомісячна допомога від США сягнула лише середнього щомісячного обсягу в $1,1 млрд на місяць, установленого в перші два роки війни Росії проти України.
Читайте також: Зеленський заявив, що зі 177 мільярдів доларів допомоги від США Україна отримала 76
До листопада було доставлено лише близько половини від загальної доларової суми, яку США обіцяли 2024 року з власних запасів, і лише близько 30% обіцяних бронемашин прибули на початок грудня, згідно з даними двох представників Конгресу, американського посадовця і законодавця, знайомих із цією інформацією.
За останні 12 місяців терміну Байдена Україна втратила майже всі території, які вона відвоювала під час контрнаступу 2023 року, акцентують у Reuters. Згідно з даними, озвученими аналітиками Інституту вивчення війни, до кінця 2024 року російські війська захоплювали в середньому близько 20 квадратних кілометрів на день.
Деякі аналітики стверджують, що немає чіткого зв’язку між затримками в наданні американської допомоги та територіальними втратами України, і посилаються на нездатність Києва вирішити проблеми з живою силою, бойовим духом і тим, як уже використовувати наявну зброю. У Reuters вказали з посиланням на високопоставленого американського чиновника, що в приватних бесідах українські чиновники говорили, що не очікують великих наступальних операцій у 2024 році.
Зі свого боку високопоставлений представник адміністрації Байдена, ім'я якого журналісти не називають, заперечує, що США діяли занадто повільно або дозували допомогу.
Для України Пентагон доставляв запаси зі своїх складів по всьому світу за допомогою вантажівок, літаків, кораблів і залізниці. За словами американських чиновників, невеликі партії зброї могли бути доставлені за тиждень або два. Якщо йшлося про більші поставки, а також коли Вашингтон намагався відправити зброю оптом, процес йшов повільніше. Якщо щось потребувало ремонту, на це могло піти до чотирьох місяців.
Пентагон не надав Reuters загальну оцінку того, скільки обіцяної зброї з американських запасів було поставлено Україні в останній рік Байдена на посаді президента США. Але представник відомства повідомив, що станом на 10 січня США поставили 89% критично важливих боєприпасів і 94% протитанкових систем.
Інша американська програма — через американську систему військових контрактів — наразі передбачає постачання зброї на суму до $30 мільярдів у найближчі роки.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки