Країни НАТО безпорадні: Spiegel про невміння перекидати війська та техніку всередині Європи
Попри багаторічні зусилля та мільярдні інвестиції, країни ЄС не в змозі швидко перекинути велику кількість військ і важкої техніки в межах Європи.
Про це пише Spiegel із посиланням на спеціальний звіт Європейської рахункової палати, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Видання констатує, що швидко розгорнути сотні тисяч солдатів з боєприпасами, паливом, танками та іншою важкою зброєю буде вкрай важливо, якщо Росія після свого вторгнення в Україну нападе на країни східного флангу НАТО.
Spiegel пише, що у листопаді 2022 року ЄС ухвалив другий план дій щодо військової мобільності, але згідно зі звітом Рахункової палати, він значною мірою провалився.
Звіт свідчить, що Комісія ЄС не ретельно оцінила потреби перед складанням плану та не зробила «твердої оцінки фінансування», через що дефіцит фінансування залишатиметься до кінця бюджетного періоду наприкінці 2027 року.
Крім того, за даними Рахункової палати, проєкти для фінансування ЄС були відібрані «навіть до того, як були визначені найбільш нагальні пріоритети» і «не завжди фінансувалися в найбільш стратегічно важливих місцях і без урахування загальної ситуації».
Читайте також: "Проблема з США та Німеччиною": зараз між країнами НАТО сильніша згода щодо членства України, – експерт
Також Spiegel повідомляє, що існують бюрократичні перепони для перекидання великої кількості важкої техніки. Зокрема, танки не зможуть проїхати з однієї країни ЄС в іншу, якщо вони важчі, ніж дозволяють місцеві правила дорожнього руху. А в одному випадку важкій техніці довелося б пройти довгий об'їзд на шляху до іншої країни ЄС, оскільки інакше міг би обвалитися важливий міст.
Президент Рахункової палати Тоні Мерфі заявив про «особливо разючий випадок», що стосувався однієї з «найбільш стратегічно важливих доріг в ЄС»: після того, як було профінансовано перші три ділянки маршруту, остання ділянка більше не отримувала жодного фінансування.
Однією з причин проблем Мерфі назвав велику кількість залучених агенцій, а також те, що основна відповідальність за національну оборону лежить на країнах ЄС, а не на Брюсселі, через що немає центрального контактного пункту для військової мобільності.
«Не тільки нам, а й державам-членам було важко зрозуміти, хто що робив і з ким зв’язуватися», — констатував президент Рахункової палати.
Spiegel також зазначає, що однією з причин обмеженого впливу ЄС на загальну ситуацію є малий бюджет на військову мобільність — лише 1,7 мільярда євро. Мерфі заявив, що це «частка від загального попиту». Видання нагадало, що за оцінками, лише у 2024 році країни ЄС інвестують у озброєння понад 300 мільярдів євро.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
![](/static/imgs/arrow66.png)
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки