Аграрії майбутнього: у США створюють рої комах-роботів для запилення рослин
Вчені Массачусетського технологічного інституту розробляють роботизованих комах, які одного дня зможуть вилетіти з механічних вуликів і швидко запилювати рослини, забезпечуючи безпрецедентний рівень вирощування фруктів і овочів.
Нова технологія може значно підвищити врожайність, не завдаючи шкоди довкіллю, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Ідея використання роботів-комах не нова, але проблема, з якою стикалися попередні покоління роботів розміром із жука, полягала в їхній недостатній витривалості, швидкості та універсальності в повітрі порівняно з бджолами та іншими справжніми комахами.
Однак у новій статті, опублікованій в журналі Science Robotics, команда показала, що вони можуть створити конструкцію з характеристиками, які усунуть наявні обмеження механічного запилення. Вчені заявили, що нові конструкції можуть літати в 100 разів довше за попередні версії, будучи водночас легшими та вміщуючи достатньо місця для зберігання батарей. Вони додали, що точність і маневреність роботів покращилися, а навантаження на вигини їхніх крил, які зазвичай відчувають під час польоту, знизилося.
Команда у своїй статті визнала, що дрони розміром з комаху потребують істотного поліпшення попередніх конструкцій. Багато що належить зробити для подальшого поліпшення конструкції. Наприклад, крила бджоли тонко контролюються дуже складним набором м’язів. Команда хоче інтегрувати цей рівень тонкого налаштування в майбутньому, поряд з інтеграцією датчиків, батарей і навіть обчислювальних можливостей у цього «жука-бота» протягом наступних п’яти років.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки