Каллас критикують в ЄС через "надто агресивну" позицію щодо РФ, – Politico
Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас зіткнулася з критикою в перші місяці своєї роботи. Посадовці пригадують занадто агресивні висловлювання проти Росії й конфронтацію з адміністрацією США.
Про це повідомляє Politico з посиланням на дипломатів і посадовців ЄС, передає UAINFO.org з посиланням на "Еспресо".
Деякі посадовці ЄС заявили, що відчувають занепокоєння через те, що Каллас одразу після вступу на посаду відчула себе вільною вийти за рамки того, що вони вважали усталеними формулюваннями, більш ніж через два роки після вторгнення Росії в Україну.
"Вона (Каллас – ред.) все ще діє як прем'єр-міністр", - сказав один з дипломатів ЄС.
Вищезгаданий дипломат разом з 9 іншими колегами й чиновниками з ЄС зазначили, що вважають низкою помилок, допущених Каллас протягом перших кількох місяців її перебування на посаді, починаючи від висунення важких пропозицій без підтримки і закінчуючи вільнодумством у зовнішньополітичних заявах.
Читайте також: Переговори Трампа з Путіним дестабілізували союзників України в Європі — Politico
Коли Каллас тиснула на країни ЄС, щоб вони надали Україні більше військової допомоги, кілька дипломатів обурювалися її стилем керівництва, скаржачись на те, що вони назвали відсутністю консультацій з делікатних питань.
У наступні місяці ці занепокоєння лише зросли, в тому числі через "яструбину" позицію Каллас щодо Росії, що призвело до розбіжностей з Іспанією та Італією, які не поділяють її оцінки Москви як неминучої загрози для ЄС.
"Якщо послухати її, то складається враження, що ми перебуваємо у стані війни з Росією, а це не є позицією ЄС", - поскаржився один з чиновників ЄС.
Повернувшись у лютому з Мюнхенської конференції з безпеки, Каллас підготувала пропозицію для країн ЄС надати Україні мільярди доларів термінової військової допомоги після того, як віце-президент США Джей-Ді Венс відкинув Росію як проблему.
Вона розповсюдила 2-сторінковий документ для швидкої компенсації потенційного дефіциту допомоги з боку США, в якому, серед іншого, містилося прохання до 27 країн-членів ЄС знайти щонайменше 1,5 мільйона артилерійських боєприпасів.
Читайте також: Британія і ЄС ведуть переговори про прискорення поставок зброї Україні перед можливим припиненням вогню
Пропозиція з'явилася в неділю ввечері, без попередження, напередодні зустрічі міністрів закордонних справ, яка мала відбутися найближчими днями, і це викликало неабияке обурення. Ще більш кричущим для деяких адресатів було те, як Каллас структурувала свою пропозицію: Вона вимагала, щоб кожна країна зробила внесок, пропорційний розміру її економіки.
Однак, для деяких це виглядало як примус. Минулого тижня критика досягла апогею, коли Каллас погодилася знизити амбітність свого плану і на першому етапі закупити артилерійські снаряди на суму лише 5 мільярдів євро.
Два дипломати зі Східної та Північної Європи зазначили, що Каллас не змогла заручитися підтримкою великих країн, таких як Франція, перш ніж подати свою пропозицію.
Серед іншого, видання згадало про скасовану зустріч наприкінці лютого з держсекретарем США Марко Рубіо.
Читайте також: Каллас розкритикувала Трампа за те, що він "зачинив двері НАТО" для України
Співрозмовники Politico вважають, що Каллас не підготувала основу для зустрічі в належний спосіб і не запропонувала чіткі результати американській стороні. Хоча в її відомстві не погоджуються і кажуть, що зустріч була "добре підготовлена".
Згодом відбулася сварка в Овальному кабінеті між президентом США Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським. Тоді Каллас написала у Х, що "вільному світу потрібен новий лідер".
Цей коментар, можливо, відповідав настроям обурення в багатьох частинах Європи, але також роздратував країни, які наполегливо намагаються підтримувати зв'язок з Білим домом Трампа.
А втім, у зовнішньополітичній службі ЄС применшили критику, сказавши, що країни-члени обрали Каллас, тому що хотіли лідера воєнного часу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки