30-річне дослідження пролило світло на те, який раціон сприяє здоровому старінню
Хочете зустріти старість у здоров'ї - фізичному й ментальному? Додайте в меню більше овочів і цільнозернових продуктів.
Такого висновку дійшли вчені Гарвардського університету, провівши масштабне дослідження, присвячене впливу харчування на якість життя в літньому віці, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Здорове старіння автори роботи визначили як досягнення 70 років без хронічних захворювань і зі збереженням хорошої когнітивної та фізичної форми. За 30 років вони спостерігали за раціоном 105 тисяч осіб, порівнюючи його з вісьмома визнаними моделями здорового харчування, і з’ясували, яка дієта показує найкращі результати.
Перше місце посів Індекс альтернативного здорового харчування (AHEI), розроблений все тим же Гарвардом. У його основі - рослинна їжа: фрукти, овочі, цільнозернові продукти, горіхи, бобові та корисні жири. При цьому AHEI обмежує споживання червоного і переробленого м’яса, цукру, солі та солодких напоїв.
«Наші дані показують: не існує універсальної дієти. Раціон можна адаптувати під індивідуальні вподобання», — зазначає Енн-Жюлі Тессьє, дієтолог із Монреальського університету.
Результати вражають: учасники, які суворо дотримувалися принципів AHEI, мали на 86% більше шансів бути здоровими в 70 років порівняно з тими, чия дієта була далека від ідеалу. Таким чином, у середземноморської дієти, яку довгий час вважали еталоном, з’явився серйозний конкурент.
«На відміну від минулих досліджень, які фокусувалися або на конкретних хворобах, або на тривалості життя, ми поставили ширше запитання: як харчування впливає на якість життя і здатність людини зберігати самостійність у літньому віці?» — пояснює професор Гарварду Френк Ху.
Хоча дослідження не доводить прямого причинно-наслідкового зв’язку, воно додає вагомий аргумент на користь розумного харчування. Тим паче що роль дієти в підтримці здоров’я мозку і тіла підтверджується дедалі більшою кількістю наукових даних.
«З огляду на те, що збереження активності та незалежності - один із ключових пріоритетів для суспільства, такі дослідження вкрай важливі», — каже Марта Гуаш-Ферре, професорка епідеміології з Копенгагенського університету. За її словами, харчування, засноване на рослинній їжі з помірним включенням корисних продуктів тваринного походження, може стати надійною опорою для здорового старіння.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки