Намагалися змінити ситуацію: експерт пояснив, чому росіяни втратили інтерес до перемир'я у Чорному морі
Підводний ракетоносій РФ
Україна вперше, можливо, з часів Кримської війни XIX століття змінила ситуацію і розклад у Чорному морі.
Про це в етері "Еспресо" розповів військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь, інформує UAINFO.org.
"Я не беру до уваги Першу світову війну, коли дійсно Чорноморську ескадру топили, і Другу світову, бо там була інша ситуація. Але з цими перервами Росія з часів Петра намагалася встановити повне домінування в Чорному морі. Колись це їй вдавалося, колись ні. Бували війни з Туреччиною тощо. Але суть у тому, що у XIX–XX століттях Росія домінувала в цьому регіоні.
Читайте також: У МЗС РФ після переговорів зі США заявили, що домовленостей щодо "чорноморської ініціативи" нібито немає
Особливо після 2014 року Росія фактично прагнула перетворити Чорне море на те, що вони називали "руським озером". І це їм багато в чому вдавалося. Вони повністю окупували Азовське море, Керченську протоку. Згадаємо ситуацію 2018 року, 25 листопада, коли вони атакували в міжнародних водах наші кораблі. Це був чистий акт агресії, на який міжнародне співтовариство ніяк не відреагувало", - зазначив він.
Наразі, починаючи з 2022 року, склалася дуже проста схема: Україна контролює західну частину Чорного моря, а росіяни — східну. У східну частину наші морські дрони та крилаті ракети заходять, а росіяни не можуть потрапити до західної частини моря, оскільки їх відразу атакують наші морські дрони. Тому вони тримаються у східній частині, здебільшого базуючись на узбережжі РФ, - зауважив Самусь.
Під час переговорів у Саудівській Аравії росіяни намагалися змінити ситуацію.
Читайте також: Експерт розповів, який зиск може отримати Росія від миру в Чорному морі
"Вони намагалися шляхом впровадження якоїсь домовленості про якийсь зерновий коридор... Нам не потрібен ніякий зерновий коридор, ми й так його забезпечуємо морськими дронами, разом з нашими партнерами з Румунії та Болгарії, і спокійно доходимо до Босфору. А росіянам треба змінити цю ситуацію. Вони хочуть повернутися до західної частини, тому кажуть: "Давайте, буде "Чорноморський коридор", ООН, ми будемо перевіряти кораблі". Але навіщо нам, щоб росіяни перевіряли наші кораблі? Наші морські дрони самі справляються із захистом", - зазначив Самусь.
Українська делегація одразу ж відреагувала. Міністр оборони України Умєров заявив у соціальних мережах, що Україна готова до будь-яких домовленостей щодо Чорного моря, але з однією обов’язковою умовою — "червоною лінією". Тобто, російські військові кораблі не можуть заходити в західну частину моря. Все інше можна обговорювати.
За словами військового експерта, саме тоді росіяни відразу втратили інтерес до цієї домовленості, оскільки їхня мета полягала у руйнуванні поточної ситуації.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки