В ООН засудили російську атаку на Кривий Ріг
Удар російської армії по Кривому Рогу 4 квітня став найбільш масовим убивством дітей за весь час повномасштабної війни в Україні.
Про це йдеться у заяві Верховного комісара ООН з прав людини Фолькера Тюрка, інформує UAINFO.org з посиланням на Кореспондент.
За словами Тюрка, 5 квітня місія Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) відвідала місце удару, задокументувала масштаби руйнувань і встановила імена дев’яти загиблих дітей.
Наразі фахівці ООН продовжують збір інформації.
"УВКПЛ зафіксувало пошкодження будівель, дитячих гойдалок і гірок, дерев і землі, завдані сотнями уламків", - зазначили у заяві.
У заяві відзначили, що це найсмертоносніший окремий удар по дітях, який УВКПЛ підтвердило з початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.
Читайте також: Кривий Ріг: Люди несуть іграшки та квіти на місце загибелі дітей
"Це немислимий жах - дев’ятеро дітей загинули, більшість із них - під час гри в парку, коли над ними вибухнула ракета, начинена уламками. Вибух забрав життя 18 людей у теплий п’ятничний вечір у Кривому Розі, коли родини зібралися біля дитячого майданчика, ресторану та житлових будинків", - додав комісар.
У заяві УВКПЛ зазначається, що влада РФ стверджує, ніби метою удару була група українських військових. Водночас місцеві жителі розповіли комісії ООН, що незадовго до атаки в ресторані відбувався форум косметологів, про який повідомляли в інтернеті - жодних військових там не було.
"Навіть якщо російська влада мала інформацію про можливу присутність військових, характер і обставини удару можуть свідчити про невибіркову атаку", - акцентували в УВКПЛ.
Там також наголосили, що такі удари заборонені міжнародним гуманітарним правом і можуть бути кваліфіковані як воєнний злочин.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки