Трамп став корисним стресом для Європи і європейців. Хоча це і створює смертельну небезпеку для нас, – Голобуцький
Фото: Мережа Х
"План Трампа з розхитування глобалізації працює: Європа планує фінансово унезалежнитись від США - замінити власною платіжною системою Visa, Mastercard, PayPal", - про це у Фейсбуці пише політолог Олексій Голобуцький, інформує UAINFO.org.
"Глава Європейського Центробанку Крістін Лаґард в інтерв'ю Newstalk заявила, що настав час позбутися Visa, Mastercard, PayPal, Alipay і ввести європейський контроль за фінансовою інфраструктурою. «Коли ви платите — в інтернет-магазині, карткою чи телефоном — ви завжди покладаєтеся на неєвропейську інфраструктуру. Visa, Mastercard, PayPal, Alipay – звідки вони? Або зі США, або з Китаю. Вся інфраструктура, що забезпечує платежі, не є європейською».
Читайте також: Трамп: ЄС повинен купити енергоносіїв зі США на $350 млрд, щоб отримати тарифні послаблення
Навряд чи це можна оцінити як негативну тенденцію. Насправді повністю і безальтернативно довірити всю систему своїх платежів іншій державі - не надто далекоглядно і раціонально. Адже "немає друзів - є спільні інтереси". Які в той чи інший момент неминуче перестають бути спільними. А у "вже не-друга" - все ще повний контроль над твоєю можливістю будь-що оплатити. Чи контроль над кожним пострілом твоєї зброї. Чи просто вся система безпеки, яку він в тебе і відбирає цілком законно - дбай про себе сам, а доти лишайся беззахисним.
Трамп просто став тим реагентом в басейні, який контрастно підсвітив, де хто "сів в калюжу", так би мовити. Надміру довірився, надміру розслабився, надміру нахабно перевантажив свої обов'язки на інших.
Європі б варто подбати про такий дисбаланс набагато раніше: хоча б після 2014-го, коли Путін їм показав всю зневагу до повоєнної системи світової безпеки і права. Або хоча б три роки тому. Європа відкладала і відкладала відновлення власних зобов'язань, збільшення витрат не на екологічні, гендерні чи культурні проєкти, а на те, що є першочерговою сферою відповідальності держави. Довідкладалась до буквальної загрози світової рецесії - бо Трамп вирішив, що це найкраще для його країни. А що трапиться з Європою - хай турбується Європа.
Читайте також: Понад 50 країн проведуть переговори зі США щодо мит Трампа
Навіть якщо Китай обламає плани Трампа. Навіть якщо систему вдасться втримати на межі рівноваги. Європу вже вдалось тицьнути носом в її критичні залежності чи не в усіх галузях від зовнішніх сил. Не тому, що ті сили потужніші. Або сама Європа плюнула на "неприємну" роботу із самозбереження.
Однак прямо зараз, схоже, Європа оперативно почала "підбирати хвости", накопичені за пів століття. І це добре. Це збільшує безпеку всього континенту і його стійкість до глобальних та регіональних загроз.
В підсумку, Трамп став корисним стресом для Європи і європейців. Хоча це і створює смертельну небезпеку для нас", - завершує політолог.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки