Інтриги в Білому домі: стало відомо, хто і як досяг від Трампа послабити мита
Президент США Дональд Трамп призупинив введення масштабних мит після того, як міністр фінансів Скотт Бессент і міністр торгівлі Говард Лютник зуміли поговорити з ним наодинці.
Як пише The Wall Street Journal, тому довго заважав торговий радник Пітер Наварро — головний прихильник митної війни, який практично не відходив від Овального кабінету, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Уранці 9 квітня у Наварро була призначена зустріч в іншій частині Білого дому, і цим скористалися Бессент і Лютник.
Розуміючи, що в них є лише короткий момент, вони оперативно зайшли до Трампа без попередньої домовленості та переконали його оголосити 90-денну паузу у запровадженні тарифів. Відсутність Наварро, який не зміг втрутитися або спростувати їхні доводи, зіграла ключову роль.
Читайте також: У ЄС готують контрзаходи, якщо не вдасться домовитися зі США щодо мит, – Bloomberg
Після розмови Трамп зробив відповідний пост у Truth Social. Одразу після цього Бессент і прессекретарка Каролін Лівітт вийшли до журналістів. За словами джерела видання, «потрібно було, щоб усі говорили одним голосом».
Представники Бессента і Лютника відмовилися прямо підтверджувати або спростовувати інформацію WSJ. Останній лише зазначив, що команда працює злагоджено, а розмови про внутрішні інтриги — «вигадка». Наварро ж назвав публікацію «черговим фейком від анонімних джерел, які прагнуть розділити команду».
Відносини Наварро з іншими впливовими фігурами в оточенні Трампа також залишаються напруженими. За день до призупинення мит він публічно вступив у заочну перепалку з Ілоном Маском, заявивши, що Tesla не виробляє автомобілі, а лише збирає їх з іноземних деталей. Маск відповів лаконічно і різко: «Наварро тупий як пробка».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки