Путін відмовляється від припинення вогню: аналітики розповіли, що означають нові заяви диктатора про нібито готовність до "двосторонніх" переговорів з Україною
Той факт, що російський диктатор Володимир Путін постійно відхиляє американсько-українську пропозицію про повне припинення вогню, а також відмова Кремля взяти на себе будь-які часові зобов’язання щодо припинення війни, підкреслюють незацікавленість Путіна в завершенні війни шляхом мирних переговорів у найближчій перспективі.
Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Аналітики наголошують, що фактична відмова Путіна від пропозицій США та України щодо припинення вогню суперечить заявленому підходу Дональда Трампа, який передбачає встановлення режиму тиші до того, як буде укладено ширшу мирну угоду. Поточна позиція Москви суперечить меті Трампа щодо досягнення тривалого миру в Україні.
Фахівці ISW підкреслюють, що 21 квітня Путін оголосив про закінчення «великоднього перемир’я» та фактично відхилив запропонований Володимиром Зеленським 30-денний мораторій на далекобійні удари по цивільній інфраструктурі. Під час спілкування з російськими пропагандистами диктатор заявив, що Росія ще, мовляв, має «розібратися» з ідеєю запропонованого мораторію на удари по цивільній інфраструктурі. У такий спосіб, як вважають в ISW, Путін спробував пом’якшити свою фактичну відмову від пропозиції Зеленського щодо припинення вогню, зазначивши, що це потрібно «обговорити та дослідити, можливо, і в двосторонньому порядку [з українською стороною]». При цьому він заявив, що РФ завдавала ударів по цивільних об'єктах України, бо там нібито діяли українські військові.
Водночас Путін не озвучував можливостей для створення незалежних механізмів моніторингу, зокрема і щодо визначення легітимності ударів. А російські чиновники раніше висловлювали незацікавленість у механізмах моніторингу під проводом Заходу, зокрема і як складника майбутнього припинення вогню в Україні. Путін також намагався виправдати нещодавні ракетні удари Росії по українській цивільній інфраструктурі та завуалювати свою постійну відмову від пропозицій США та України щодо припинення вогню. Російський диктатор визнав, що війська РФ нещодавно завдали ударів по цивільній інфраструктурі України, зокрема в Сумах та Одесі, але припустив, що нібито присутність там українських військових була законною військовою ціллю.
Крім того, Путін повторив свою відмову від повного припинення вогню, яке пропонували Україна і США. 21 квітня він заявив, що Україна нібито намагається «перехопити ініціативу, говорити про розширення рамок [перемир'я] за часом та об'єктами ураження», тоді як Росії потрібно буде «уважно все оцінити».
На цьому тлі президент США Дональд Трамп 20 квітня висловив надію, що Росія та Україна можуть досягнути угоди вже цього тижня — можливо, маючи на увазі загальну угоду про припинення вогню, яка передуватиме майбутнім мирним переговорам, припускають в ISW. Аналітики також зауважили, що речник Кремля Дмитро Пєсков, схоже, відповів на заяву Трампа, заявивши, що Москва не готова обговорювати часові рамки для припинення війни.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки