Переговори зі США не вплинули на цілі Росії у війні: аналітики пояснили, що демонструють нові заяви Путіна
Російський диктатор Володимир Путін, ймовірно, не має намірів уповільнювати наступальні операції проти України та продовжує наполягати на умовах, які означали б повну капітуляцію України — що він продемонстрував у новій розмові з пропагандистом Павлом Зарубіним.
Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
У новому інтерв'ю російський диктатор Володимир Путін фактично підтвердив, що Росія зберігає початкові цілі своєї війни в Україні, які рівносильні капітуляції України, попри переговори зі Сполученими Штатами. Такий висновок фахівці ISW зробили, проаналізувавши «документальний фільм» кремлівського пропагандиста Павла Зарубіна "Россия. Кремль. Путин. 25 лет", який вийшов на російському ТБ 4 травня. В інтерв'ю для цього фільму Путін заявив, що Росія має достатньо людських і матеріальних ресурсів, щоб довести війну в Україні до її «логічного завершення з потрібним для Росії результатом». Путін також заявив, що вважає «неминучим» примирення «з українською частиною російського народу» (таке формулювання використав у своєму запитанні пропагандист Зарубін, вочевидь маючи на увазі примирення з українцями — прим. ред.).
Як нагадують аналітики ISW, раніше Путін неодноразово стверджував, що український народ нібито є просто частиною або «підгрупою» російського, а не окремою нацією — зокрема і для того, щоб виправдати вторгнення Росії в Україну та окупацію української території і її населення. А російські державні ЗМІ активно поширювали хибні твердження Путіна, що росіяни та українці - це «один народ».
Читайте також: Путін знову заговорив про застосування ядерної зброї проти України
Тож нові заяви Путіна свідчать про те, що Росія продовжує вважати, що здатна досягти своїх початкових цілей повномасштабного вторгнення в Україну, підкреслюють в ISW. Ці цілі включають демілітаризацію України, встановлення проросійської влади, примушення України до відмови від її прагнень вступити в НАТО та в інші безпекові блоки, а також примушення України до масштабних територіальних поступок Росії - включно з територіями, які Росія наразі не окупує, нагадують в ISW. Ці вимоги рівносильні повній капітуляції України, резюмують аналітики. Вони прогнозують, що Росія, ймовірно, продовжуватиме зусилля для досягнення цих цілей і військовими, і дипломатичними засобами. Тоді як російські чиновники продовжуватимуть спроби скористатися здобутками РФ на полі бою для зміцнення своєї переговорної позиції.
В інтерв'ю Зарубіну Путін також підкреслював внутрішню підтримку війни проти України всередині Росії та пропагував жертовність на передовій та на «внутрішньому фронті». Ймовірно, у такий спосіб Путін намагається підготувати російське суспільство до ще більш тривалої війни проти України та потенційної подальшої конфронтації із Заходом, констатують в ISW. Путін заявив Зарубіну, що російське суспільство нібито позитивно відреагувало на вторгнення в Україну, і що кожен громадянин РФ, мовляв, усвідомив, що «він — це і є держава», а виживання Росії залежить від кожної окремої людини. Диктатор також стверджував, що Росія нібито є країною «морально-етичних цінностей», а основою російської свідомості є «сім'я, держава та майбутнє Росії». Аналітики ISW звертають особливу увагу на спробу Путіна формулювати підтримку війни російською громадськістю через спільні цінності - хоча насправді Кремль покладається на фінансові стимули для набору більшості військовослужбовців та для підтримки своїх військових зусиль. Путін також знову звинуватив Захід нібито в «обмані» Росії після Мінських угод 2015 року. Ймовірно, очільник Кремля намагається переконати російську внутрішню аудиторію в тому, що РФ не може вести переговори із Заходом і повинна продовжувати війну, припускають в ISW.
Читайте також: Путін зіткнеться із катастрофою, тому не може припинити війну, - Bild
Заяви Путіна в усьому «документальному фільмі» Зарубіна свідчать про те, що диктатор, ймовірно, не має намірів уповільнювати наступальні операції проти України чи переходити до оборонних операцій. Натомість він скоріше намагається ідеологічно підготувати російське суспільство до тривалої війни, наголошують аналітики Інституту вивчення війни. Раніше вони вже висловлювали оцінку, що російські чиновники готують підґрунтя для підтримки тривалої війни та для виправдання нової майбутньої агресії проти України та країн НАТО.
Російські чиновники також послідовно активізували зусилля щодо мілітаризації російського суспільства від самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Це ще раз свідчить про те, що Росія готується до затяжного конфлікту, підкреслюють в ISW. Там також нагадують, що влада Росії докладає довгострокових зусиль для консолідації контролю над «ветеранською» спільнотою Росії та для «просування» відданих Кремлю «ветеранів» на посади в регіональних та федеральних органах влади РФ.
Путін офіційно оголосив 2025 рік «роком захисника Вітчизни» — після запуску численних мілітаристських ініціатив у 2023 та 2024 роках, спрямованих на надання «ветеранам» [учасникам злочинної війни РФ проти України — прим. ред.] соціальної та фінансової підтримки. Росія також посилила державний наратив про те, що «ветерани» є новим «елітним» класом у РФ. Крім того, Росія вкладає чимало ресурсів у «військово-патріотичну освіту» російської молоді, демонструючи зацікавленість Кремля у створенні нового покоління мілітаризованих, лояльних громадян у середньостроковій та довгостроковій перспективі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки