Кремль створив ілюзію тиші: Зеленський пояснив, чому це небезпечна пастка
Президент Володимир Зеленський наголосив, що Росія штучно знизила активність атак на передовій перед парадом 9 травня.
Про це він сказав під час спільної пресконференції з європейськими лідерами 10 травня, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.
За його словами, така поведінка Кремля лише підтверджує здатність Москви керувати рівнем ескалації війни — залежно від політичних цілей.
«Путін створив фальшиве відчуття спокою лише на час параду 9 травня. Чому фальшиве? Тому що атаки на фронті тривають. Російські штурми не припиняються. Вони досі застосовують авіабомби проти наших позицій на передовій і прикордонних громад», — заявив Зеленський.
Він додав, що навіть відсутність повітряних тривог у ці дні є свідченням того, що Кремль контролює інтенсивність агресії і використовує це як політичний інструмент.
Читайте також: "Залишимось без Херсона", - Зеленський пояснив, чому ідея про демілітаризовану зону "нежива"
«І це ще раз доводить: коли Москва не хоче вбивати — вона може зупинитися», — підкреслив глава держави.
Також Зеленський окреслив бачення майбутньої системи безпеки для України. Вона має включати:
- 30-денне повне й безумовне припинення вогню;
- посилення санкцій проти Росії;
- зміцнення системи ППО;
- зростання міжнародної військової підтримки, зокрема інвестиції в українське виробництво зброї;
- створення міжнародних безпекових контингентів;
- спільну роботу зі США над довгостроковими гарантіями безпеки (так званий backstop).
Зеленський підкреслив, що Україна підтримує ініціативу США щодо миру, однак Росія блокує навіть найперший етап — припинення вогню.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки