MENU

У "Шахеди" почали встановлювати нові комбіновані 90 кілограмові бойові частини, – Defense Express

247 0

У "Шахеди" почали встановлювати нові комбіновані 90 кілограмові бойові частини, – Defense Express

У російські далекобійні дрони типу Shahed-136 почали встановлювати два нових види бойових частин комбінованого типу, одна з яких виробляється у РФ, а друга - в Ірані. Обидві мають збільшену вагу зі стандартних 50 кг до 90 кг.

Про це стало відомо Defense Express з власних джерел, а також отримано фотографії та опис цього нового оснащення "шахедів", інформує UAINFO.org.

Нова 90-кг бойова частина російського виробництва має індекс КОФЗБЧ - кумулятивно-осколово-фугасна-запалювальна. Вибухова речовина залишилась без змін - ТГФ-35П2 - тротил та флегматизований гексоген, як і у 50-кг ОФЗБЧ-50, яка не мала кумулятивного ефекту. Запалювальний ефект досягається використанням порошкової суміші гідридів металів, які дають високу температуру горіння до 3500 градусів.

У "Шахеди" почали встановлювати нові комбіновані 90 кілограмові бойові частини, – Defense ExpressФото: Defense Express

Нагадаємо, що з зими минулого року ворог використовує схожу комбіновану бойову частину кумулятивно-осколово-фугасно-запалювальної дії, яка має маркування БСТ-52. Але її вага близько 50 кг.

Нова бойова частина іранського виробництва також важить 90 кг та має кумулятивну, уламкову та фугасну дію. Тобто в ній не має запалювальних елементів. Вибухова речовина - типу ОЛА (октаген та алюміній) з проміжним детонатором у вигляді шашок гексогену.

Загалом РФ вже багаторазово вводила нові бойові частини для своїх далекобійних дронів. Зокрема у 2024 році почалось використання 50-кг комбінованої бойової частини із термобаричним та уламковим ефектом ТББЧ-50. Це та сама бойова частина із готовими уражаючими елементами у вигляді 9-мм металевих кульок, якими обкладений корпус заряду. Також вже давно використовуються інші 90-кг бойові частини.

Водночас використання іранських бойових частин вкотре вказує на дуже активну співпрацю Москви та Тегерану щодо виробництва Shahed-136, яка продовжується попри те, що локалізоване виробництво цих дронів у РФ йде на двох підприємствах - "Алабузі" у Татарстані та "Купол" в Іжевську.

Також варто нагадати, що ворог постійно модернізує "Шахеди", як за комплектуючими, включно з оновленням систем супутникової навігації з метою захисту від дії РЕБ, так і за тактикою використання. І ворог дійсно удосконалює це озброєння, але Україна також розвиває засоби протидії цій загрозі, тому це постійна боротьба технологій, рішень та тактики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Defense Express


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини