Вчені пояснили, чому з віком час летить швидше
Американські вчені з Університету Канзасу спростували поширену думку про те, що з віком час наче прискорюється через одноманітність чи рутину. Вчені виявили, що відчуття часу залежить від задоволення життям, а не від кількості подій, що відбуваються.
Про це пише PSPB, передає ТСН, інформує UAINFO.org.
Вони довели, що справжня причина полягає у глибокому особистісному розвитку та насиченості життя. Результати дослідження, в якому взяли участь 2500 осіб і яке складалося з чотирьох експериментів, опублікували в журналі Personality and Social Psychology Bulletin (PSPB).
Виявилось, що періоди життя, наповнені змістом, зростанням і досягненнями, сприймаються суб’єктивно як швидкоплинні, тоді як більш одноманітні відрізки не обов’язково здаються коротшими. Автори дослідження зазначили парадокс: коли люди активно залучені в значущі справи, їм здається, що час летить швидше.
Науковці запропонували дві теорії, які пояснюють це явище. Перша — теорія зростання-занурення, згідно з якою інтенсивний особистісний розвиток відволікає увагу від плину часу. Друга — гіпотеза зростання-ностальгії, яка каже, що в ретроспективі важливі періоди викликають ностальгічні почуття, через що здається, що вони минули дуже швидко.
Найважливіше, що згідно зі статистичним аналізом, не кількість подій, а задоволення від життя краще передбачає відчуття швидкоплинності часу. Отже, відчуття, що час летить, — це не ознака пустоти, а свідчення глибини та змістовності прожитих моментів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки