Іран планував замінувати Ормузьку протоку: Reuters розкрило деталі операції
Іран у ході військового конфлікту з Ізраїлем планував замінувати Ормузьку протоку, через яку проходить близько 20% глобальних поставок нафти і газу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters, інформує UAINFO.org.
За даними джерел Reuters, незабаром після початку повітряних ударів Ізраїлю іранські військові завантажили морські міни на судна у Перській затоці.
Це посилило побоювання Вашингтона, що Тегеран має серйозний намір заблокувати один із найбільш завантажених у світі судноплавних шляхів і спричинити труднощі для світової торгівлі. У результаті міни не були встановлені у протоці, проте досі неясно, чи вивантажили їх із суден.
Наміри Ірану
Співрозмовники Reuters припустили, що Іран насправді не збирався мінувати протоку, але використав цю загрозу як прийом, щоб вплинути на США. Проте парламент Ірану проголосував за блокування проходу після того, як США атакували три ядерні об'єкти в країні.
Читайте також: Якщо Іран заблокує Ормузьку протоку, нафта підніметься вище $100 за барель, – The Times
При цьому остаточне рішення мала прийняти Вища рада національної безпеки ісламської республіки, але вона цього не зробила. У Білому домі заявили, що Ормузька протока залишається відкритою завдяки "блискучому проведенню операції", яка "значно послабила" Іран, а також успішній кампанії проти хуситів.
Важливість Ормузької затоки для світової економіки
Ормузька протока з'єднує Перську та Оманську затоки в Аравійському морі. Вона знаходиться між Іраном та Оманом і в основному відноситься до територіальних вод цих двох країн. Саудівська Аравія, ОАЕ, Кувейт та Ірак експортують більшу частину своєї сирої нафти через цю протоку.
Читайте також: Удари США по Ірану: супертанкери почали розвертатися в Ормузькій протоці
За даними Vortex, з початку 2022 по травень 2025 року добовий потік через неї становив від 17,8 до 20,8 млн барелів. Ці поставки йдуть переважно до Азії. Також через протоку відбувається майже весь експорт зрідженого природного газу з Катару – одного з найбільших у світі постачальників.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Константин Широкун, РБК-Україна
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки