Зустріч Лаврова і Рубіо: як Росія намагається скористатися дипломатією для зриву американської допомоги Україні - ISW
Публічні заяви кремлівських чиновників продовжують демонструвати, що Росія залишається відданою досягненню своїх початкових воєнних цілей в Україні та не зацікавлена в добросовісних переговорах щодо припинення війни.
Такий висновок аналітики ISW озвучують за підсумками зустрічі державного секретаря США Марко Рубіо з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 10 липня, передає NV, інформує UAINFO.org.
Після цієї зустрічі Рубіо заявив, що передав Лаврову розчарування президента США Дональда Трампа недостатньою «гнучкістю» Росії у питанні припинення війни. Натомість речниця МЗС Росії Марія Захарова ще 9 липня, за день до цієї зустрічі, повторила початкові воєнні вимоги Росії щодо зміни влади в Україні та «демілітаризації». А речник Кремля Дмитро Пєсков 10 липня вкотре заявив, що Росія наполягає на врахуванні «реалій на місцях». Кремлівські чиновники часто закликають Україну визнати «реалії на місцях», маючи на увазі поточну лінію фронту в Україні і натякаючи на те, що Росія перебуває в сильнішій переговорній позиції з огляду на ситуацію на полі бою. Тож вони вимагають від України поступитися непохитним вимогам Росії, які рівнозначно повній капітуляції Києва перед Москвою.
Читайте також: У Держдепі відповіли, чому Рубіо веде переговори з Лавровим, поки РФ завдає рекордних ударів по Україні
З огляду на ці заяви фахівці ISW наголошують, що Кремль продовжує використовувати свої дипломатичні зв’язки зі Сполученими Штатами, щоб відвернути увагу від війни в Україні на потенційне відновлення американо-російських відносин. У звіті російського МЗС про зустріч Рубіо та Лаврова було зроблено великий акцент на повідомленнях про те, що міністри обговорили двосторонні американсько-російські питання, не пов’язані з війною в Україні, серед яких відновлення американсько-російських контактів, економічна та гуманітарна співпраця, пряме повітряне сполучення та роботу дипломатичних місій. У звіті МЗС Росії також наголошено, що США та Росія, мовляв, продовжуватимуть діалог щодо «зростаючого кола питань, які становлять взаємний інтерес». Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков 10 липня заявив, що не бачить «уповільнення прогресу» у розвитку американо-російських відносин.
Читайте також: Зустріч Рубіо і Лаврова в Малайзії тривала 50 хвилин – росЗМІ
Раніше ISW оцінював, що Кремль намагався використати економічні ініціативи, не пов’язані з війною в Україні, та перспективу переговорів між США та Росією щодо контролю над озброєннями, щоб отримати поступки від Сполучених Штатів щодо війни в Україні. ISW також наголошував, що Володимир Путін безуспішно намагався використати переговори щодо іранської ядерної програми та пропозиції посередництва Москви в ізраїльсько-іранській війні, щоб представити себе як ефективного перемовника в очах Трампа, зокрема і задля досягнення поступок США у війні РФ проти України.
Тож Кремль, ймовірно, намагається змусити Сполучені Штати призупинити свої дипломатичні зусилля щодо припинення війни в Україні в обмін на розвиток двосторонніх відносин та економічних можливостей між США та Росією.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки