В Європі розробляють гіперзвуковий космоліт Invictus
Європа активно включається в гонитву гіперзвукових космічних літаків: Європейське космічне агентство (ESA) фінансує проєкт Invictus, метою якого є створення багаторазового гіперзвукового космольота до 2031 року.
Розробкою займається консорціум під керівництвом компанії Frazer-Nash, за участі Spirit AeroSystems, Університету Кренфілда та інших партнерів, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Invictus спирається на технології британської компанії Reaction Engines, яка свого часу працювала над космольотом Skylon. Хоча компанія збанкрутувала, її ключова розробка — система попереднього охолодження повітря — стала основою для нового проєкту. Ця система охолоджує повітря перед тим, як воно потрапляє в двигун, що дозволяє авіадвигунам працювати на гіперзвукових швидкостях — понад 6 000 км/год (у понад п’ять разів швидше за звук).
Двигун SABRE поєднує риси реактивної та ракетної тяги: він здатний захоплювати кисень з атмосфери на нижніх висотах, що дозволяє економити паливо й підвищує ефективність.
Читайте також: Оборона Китаю досі залежить від радянського літака часів Хрущова. ВІДЕО
Попри порівняно скромний бюджет у приблизно 8,7 мільйона євро, Invictus може стати проривом для європейської аерокосмічної галузі. За словами керівника механічного відділу ESA Томмазо Гідіні, гіперзвукові польоти відкривають нову еру мобільності, оборони та доступу до космосу.
Передбачається, що Invictus злітатиме з посадкової смуги як звичайний літак, а потім виходитиме на орбіту, як ракета. У найближчі 12 місяців команда має представити концепцію та елементи попереднього проєктування.
Європа не самотня у прагненні створити космоплан нового покоління: у Франції готується проєкт VORTEX від Dassault Aviation, тоді як США експлуатують X-37B, Китай — апарат Shenlong, а Virgin Galactic активно просуває суборбітальний туризм.
Invictus — ще один крок до революції у транспортуванні як на Землі, так і за її межами.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки