Ентомолог розповів, яка кількість укусів бджіл є смертельною для людини
Застрягле жало виділяє запах, що змушує інших бджіл теж атакувати.
Як розповідає Discover Wildlife BBC, хоча бджола після укусу зазвичай помирає, її жало не лише продовжує вприскувати отруту в тіло, а й виділяє специфічний запах. Це сигнал тривоги для рою. Так людина позначається як ворог для комах і врятуватися можна, лише відбігши та заховавшись, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua.
Член Королівського ентомологічного товариства Великої Британії, науковець Річард Джонс наголосив: вже при 100 укусах варто негайно звернутися за медичною допомогою, щоб вивести з організму отруту. Інакше вона може пошкодити серце, печінку і нирки.
Читайте також: У Колумбії знайшли скорпіона, який плюється отрутою
Антидоту не існує. Бджолина отрута складається із понад 40-а компонентів різної дії. Тож виготовити специфічну сироватку, яка б миттєво нейтралізувала отруту, складно. Також це комерційно невигідно, оскільки серйозна шкода від бджолиних укусів є рідкісною. Тож застосовують симптоматичну терапію.
Пацієнтам, що постраждали від множинних укусів, проводять гемодіаліз при сильній інтоксикації. Через нирки організм не завжди може самоочиститися, оскільки бджолина отрута може спровокувати ниркову недостатність.
Читайте також: Красивий, але небезпечний: дослідник розповів про птаха з отруйним пір'ям
Для дорослої людини вагою 60–80 кг 1000 укусів є критичним порогом і з високою ймовірністю така пригода може закінчитися смертю. Якщо укусів більше за 1200, то виживання є узагалі рідкісною вдачею. Жертвами стають переважно фермери чи мешканці сільської місцевості, що випадково розворушили гніздо.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки