"Це надзвичайно складне завдання": експерт пояснив, чому так важко атакувати завод із виробництва "Шахедів" у Єлабузі
Там стратегічні об'єкти, там трикутник - ця промислова економічна зона Єлабуга, одразу Камська ГЕС, на схід далі трохи там Набережні Челни, там КАМАЗ.
Про це в ефірі "Еспресо" сказав головний редактор видання Defense Express Олег Катков, інформує UAINFO.org.
Експерт наголосив, що у самій Єлабузі існує промислова зона, прямо там знаходиться один з найбільших у РФ виробників цього карбонового волокна.
"Тобто вони дуже об'єктивно, грамотно побудували ці логістичні ланцюги. Відносно об'ємів, то за оцінками Головного управління розвідки Міноборони України, то на початок літа було 90 одиниць "шахедів" на добу. Мається на увазі, не лише Єлабуга, ще певну кількість збирають в Іжевську на "Куполі". Зараз, вочевидь, мова йде про дійсно про сотню, можливо, навіть вже трохи більше. Тобто вони продовжують масштабувати. Відносно того, хто допомагає - допомагає нафта, допомагає російський бюджет - 40 його відсотків іде на війну", - додав він.
Читайте також: РФ планує виробляти до 500 шахедів на день, тоді вона зможе запускати по 1000 за атаку – The Economist
Експерт наголосив, що якщо не бити туди, то, звісно, ворог працює в тепличних умовах.
"Продовжує вкладати гроші, продовжує виробляти, продовжує масштабувати це виробництво, тому що, знов таки, "шахеди" для ворога вже стали основним засобом доставки бойових частин, якщо ми візьмемо будь-яку останню атаку, можливо, навіть за пів року, але будь-яку комбіновану атаку, з крилатими ракетами, балістичними ракетами, з "кинджалами", чим завгодно і "шахедами", то ворог запускає "шахедів" настільки багато, що в них бойових частин, які він запустив, вже у два-три рази більше, ніж на тих самих ракетах. Тобто умовно ракети відповідають за доставку приблизно 10-15 тисяч тонн вибухівки, "шахеди" за 20-30 тис.", - сказав він.
Катков також розповів про атаки на цей завод.
Читайте також: Чи здатні дрони-перехоплювачі протидіяти масованим атакам РФ: пояснення експерта
"Відносно далекобійних дронів ми вже неодноразово атакували Єлабугу. Це таки окремі атаки йдуть, але в чому велика проблема, там дуже потужний позиційний район протиповітряної оборони, принаймні на тих кадрах, коли долітають все ж таки українські дрони, то там видно роботу "панцирів", там і "тори" стоять. І, напевно, я впевнений, є С-400. Там стратегічні об'єкти, там трикутник - ця промислова економічна зона Єлабуга, одразу Камська ГЕС, на схід далі трохи там Набережні Челни, там КАМАЗ", - додав експерт.
Він наголосив, що цей потужний позиційний район ППО ще з часів Радянського Союзу посилили.
"Працює ще і армійська авіація, яка прямо там десь і базується з метою захисту від дронових атак. Тобто в умовах, коли Україна обмежена лише можливостями далекобійних ударів за допомогою дронів, то це єдине, що ми можемо використовувати, сподіваючись на те, що деякі з них долетять та зроблять свою справу", - підсумував Катков.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки