Учені з’ясували, як часто слід їсти яйця, щоб підтримати здоров’я мозку
Яйця були частиною людського раціону задовго до появи сучасної людини. Вони багаті поживними речовинами, доступні й відносно недорогі, проте протягом багатьох років залишалися предметом суперечок у сфері здоров’я та харчування.
Нове дослідження, опубліковане в The Journal of Nutrition, може повернути яйцям хорошу репутацію. Згідно з його даними, вживання хоча б одного яйця на тиждень знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 47% порівняно з тими, хто їв яйця рідше ніж один раз на місяць. Крім того, у людей, які регулярно включали яйця в раціон, фіксувалося менше накопичення токсичних білків, пов’язаних із цим захворюванням, передає NV, інформує UAINFO.org.
Учені проаналізували дані 1024 літніх людей, середній вік учасників становив 81 рік. За ними спостерігали майже сім років. За цей період понад чверть добровольців захворіли на деменцію. Однак серед тих, хто їв хоча б одне яйце на тиждень, ризик хвороби Альцгеймера був майже вдвічі нижчим, порівняно з тими, хто включав яйця в раціон рідше одного разу на місяць.
Крім того, під час посмертного дослідження мозку 578 учасників з’ясувалося, що у людей, які регулярно їли яйця, було менше відкладень токсичних білків, пов’язаних із розвитком хвороби Альцгеймера.
Фахівці вважають, що захисний ефект пояснюється високим вмістом у яйцях холіну та омега-3 жирних кислот. Холін бере участь у роботі клітинних мембран, підтримує когнітивні функції і є попередником нейромедіатора ацетилхоліну, що відповідає за пам’ять і навчання. Омега-3 жирні кислоти відомі своїми нейропротективними властивостями. У поєднанні ці речовини допомагають мозку довше залишатися здоровим.
Раніше холін уже пов’язували з нижчим ризиком деменції, а в пацієнтів із хворобою Альцгеймера часто відзначається його дефіцит.
Проте вчені підкреслюють, що дослідження має обмеження. Воно тривало лише 6,7 років і охоплювало тільки літніх людей, тому результати можуть не поширюватися на інші вікові групи і людей з іншим типом харчування. Крім того, дані про раціон учасників збирали за допомогою опитувальників, що може призводити до неточностей.
Експерти нагадують: яйця не варто сприймати як панацею. Важливий загальний збалансований раціон, багатий поживними речовинами. Однак цей доступний продукт може стати простим і недорогим способом підтримати здоров’я мозку в літньому віці.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки