Війна Путіна проти України у січні перевершить війну Гітлера проти СРСР, але Кремль обрав стратегію непоступливості – CNN

Росія наближається до «сумної віхи»: вже із середини січня повномасштабна війна проти України, яку в РФ називають «спеціальною воєнною операцією», триватиме довше, ніж бойові дії на Східному фронті Другої світової війни.
Про це пише CNN, передає NV, інформує UAINFO.org.
За словами журналістів, непоступливість російського диктатора Володимира Путіна, ймовірно, є стратегією торгу. Путін, безсумнівно, усвідомлює, що президент США Дональд Трамп рішуче налаштований досягти угоди щодо України. Тому диктатор зробив усе, що в його силах, щоб отримати максимальну вигоду від бажання Вашингтона покласти край конфлікту.
Війна між Німеччиною та СРСР почалася з німецького вторгнення у червні 1941 року та завершилася падінням Берліна в травні 1945-го, тоді як бойові дії у повномасштабній війні РФ проти України вже в середині січня перевищать цей часовий проміжок.
Як зазначає CNN, Путін відомий своєю одержимістю Другою світовою війною, а офіційне шанування перемоги Радянського Союзу над нацистською Німеччиною є частиною «ідеологічного клею», що об'єднує російську державу. Проте майже через чотири роки після початку повномасштабного вторгнення в Україну, диктатор так і не зміг здобути вирішальну перемогу над Києвом. Росія наразі контролює близько 20% української території, а повномасштабна війна обійшлася Москві у понад мільйон жертв. Також, чи не найбільшою невдачею Путіна щодо військових цілей є те, що президент України Володимир Зеленський залишається при владі.
Наприкінці 2025 року Путін, як і раніше, здається руйнівником потенційної мирної угоди, зазначають журналісти. Хоча Зеленський минулого тижня зустрівся з президентом США у Мар-а-Лаго, щоб обговорити документ, російський диктатор завершив цю зустріч власними телефонними дзвінками до американського президента.
Наразі позиція Росії щодо мирних переговорів стає все більш непробивною. Кремль виправдовує своє небажання встановлювати мир так званою атакою України на резиденцію Путіна у Новгородській області, яку Зеленський назвав «повною вигадкою». Деякі аналітики, які стежать за діями Кремля, сумніваються, що Путін піде на домовленості, які виходитимуть за межі визначених ним «червоних ліній».
Хоча можливі параметри такої угоди ще остаточно не окреслені, російська влада вже давно публічно позначила ключові питання, у яких не готова поступатися. Нещодавно віцепрем'єр-міністр РФ Сергій Рябков повторив їх в інтерв'ю ABC News: РФ не збирається поступатися щодо українських територій, на які незаконно претендує, та виступає проти військ НАТО на території України після закінчення війни.
Російська політична оглядачка Тетяна Станова написала у Х, що Кремль та сам Путін чітко дали зрозуміти, що не прийме мирний план, який обговорювали Зеленський і Трамп.
«Саме про це йдеться в російській історії про атаку дрона на резиденцію Путіна: це сильне „стукання по столу“, щоб Захід нарешті почув, що поточні мирні переговори йдуть у напрямку, який є абсолютно неприйнятним для Москви, і щоб зірвати формування американсько-української платформи», — заявила вона.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки
