Скандальний ексміністр юстиції Польщі отримав притулок в Угорщині: у Варшаві відреагували

Ексміністр юстиції Польщі, колишній генпрокурор Збігнев Зьобро, проти якого висунуто 26 звинувачень, отримав політичний притулок в Угорщині.
Про це у своєму X повідомив захисник колишнього міністра юстиції Бартош Левандовський, інформує UAINFO.org з посиланням на "Європейську правду".
Як написав Левандовський, угорський уряд надав Зьобро політичний притулок "у зв'язку з діями прокуратури та підпорядкованих уряду служб, в результаті яких відбулася низка дій, що носять ознаки політично мотивованих політичних репресій".
Крім того, як обґрунтування надання притулку колишньому міністру адвокат Левандовський назвав системне використання "органів правоохоронних органів для репресій проти політичної опозиції в Польщі, відкриті заяви про арешти та репресії, сформульовані політиками нинішньої керівної більшості".
Він також вказав на "політичний тиск на суддів у Польщі при вирішенні справ, пов'язаних з розслідуванням щодо Фонду справедливості", та зміну способу призначення суддів до складу "з обходом гарантованого законом жеребкування".
Левандовський заявив, що наданий Зьобро політичний притулок "також є виправданим у світлі висловлювань членів уряду (в тому числі нинішнього міністра юстиції), які натякають на можливість викрадення та незаконного вивезення мого клієнта службами в багажнику до Польщі".
Сам Зьобро також прокоментував надання йому притулку в Угорщині, зазначивши, що обирає "боротьбу з політичним бандитизмом і беззаконням".
"Я чиню опір прогресуючій диктатурі. Я роблю це в ім'я принципів, якими завжди керувався і через які сьогодні став об'єктом особистої помсти Дональда Туска та його оточення. Я став об'єктом полювання і переслідування тому, що як Генеральний прокурор я ініціював численні розслідування щодо їхньої корупції та злодійства", – заявив він.
За його словами, у цій ситуації він вирішив "скористатися притулком, наданим мені урядом Угорщини через політичні репресії в Польщі".
Польська прокуратура звинувачує колишнього міністра юстиції в тому, що він керував організованою злочинною групою та використовував своє становище для здійснення злочинних дій. Його підозрюють у скоєнні 26 злочинів. Зокрема вважають, що Зьобро давав своїм підлеглим вказівки порушувати закон, щоб забезпечити обраним суб'єктам субсидії з Фонду справедливості, втручався в підготовку конкурсних пропозицій і допускав до надання коштів неправомірним суб'єктам.
Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик жорстко висловився про отримання скандальним ексміністром юстиції Збігневом Зьобро політичного притулку в Угорщині. Заяву польського урядовця наводить Polsat News.
Як зазначив Томчик, дії Зьобро "вкрай деморалізують всю судову систему".
"Колишній міністр юстиції, який уникає відповідальності за свої вчинки, втікши до країни, де править Віктор Орбан, друг Владіміра Путіна – тут все зрозуміло. Думаю, що навіть для виборців "ПіС", – сказав він.
Томчик заявив, що має припущення, хто є третьою особою, крім Збігнева Зьобро та Марчина Романовського, хто отримав притулок в Угорщині.
Однак, як зазначив заступник міністра, він вирішив "залишити це для себе".
"А пани Зьобро і Романовський – це двоє людей, які, як я пам'ятаю, на пресконференції сказали, що ніхто не втече від правосуддя, кожен повинен постати перед ним", – додав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки
