У Данії відповіли спецпосланцю Трампа: Статус Гренландії неодноразово визнавали США, ООН і міжнародна спільнота
_4.png)
Посол Данії у США Єспер Мьоллер Серенсен відповів на закиди США про "окупацію" Гренландії Данією, наголосивши, що статус острова як частини королівства неодноразово офіційно визнавали на світовому рівні та в ООН.
Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Серенсен написав у соцмережі X, інформує UAINFO.org.
Історія має значення
Так, данський посол відповів спецпосланцю Дональда Трампа Джеффу Лендрі, який раніше звинуватив Данію у порушенні протоколів ООН після Другої світової війни. Він написав, що "історія має значення", знгадавши про підтримку Данією Сполучених Штатів під час трагедії 11 вересня та війну в Афганістані.
Факти мають значення
Крім того, Серенсен навів низку фактів:
- Гренландія упродовж століть є невіддільною частиною королівства.
- Цей статус неодноразово офіційно визнавали як попередні адміністрації США та ООН, так і міжнародна спільнота загалом.
- Лише народ Гренландії має право вирішувати своє майбутнє.
Співпраця
Також посол наголосив, що протягом 80 років Данія, Гренландія та США мали успішне партнерство у сфері безпеки в Арктиці, і закликав продовжувати вирішувати проблеми безпеки в Арктиці як партнери та союзники.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки
