Союзники України дали задній хід: найбільші країни НАТО заблокували план щорічної допомоги

Велика Британія, Франція, Іспанія, Італія та Канада зірвали пропозицію про те, щоб країни-члени НАТО щорічно виділяли 0,25% від ВВП на військову допомогу Україні. Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на джерела, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Зазначається, що цього тижня генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що цей план не буде реалізовано, оскільки він не знайшов достатньої підтримки. Він зазначив, що сподівався ратифікувати цю пропозицію на майбутньому щорічному саміті Альянсу в Анкарі.
За словами джерел видання, щонайменше сім держав-членів НАТО, які вже витрачають понад 0,25% ВВП на військову допомогу Україні, висловили підтримку цьому плану. Однак будь-які пропозиції, що приймаються Альянсом, вимагають одностайної підтримки всіх країн-членів.
"Вони не дуже захоплені цією ідеєю", – розповів співрозмовник видання, згадавши Велику Британію, Францію, Іспанію, Італію та Канаду.
У виданні додали, що обсяг військового внеску Великої Британії на підтримку України є третім за величиною після США та Німеччини. Однак він не досягає позначки в 0,25% ВВП.
Згідно з даними, зібраними Кільським інститутом, Нідерланди, Польща, а також країни Північної Європи та Прибалтики надають допомогу в розмірі 0,25% ВВП або навіть вище, підкреслили у виданні.
Напередодні саміту НАТО прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон закликав союзників активізувати підтримку України.
"Я б дуже хотів, щоб більше країн, які так захоплено відгукуються про Україну, також підкріплювали свої слова справами", - заявив він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки
