MENU

У Європарламенті вимагають розслідування щодо Інфантіно через нагороду для Трампа

47 0

У Європарламенті вимагають розслідування щодо Інфантіно через нагороду для Трампа

П’ятдесят депутатів Європейського парламенту вимагають, щоб Міжнародна футбольна асоціація (ФІФА) провела розслідування щодо свого президента Джанні Інфантіно у зв’язку з імовірними порушеннями власних правил політичного нейтралітету.

Про це йдеться у листі євродепутатів, який опинився у розпорядженні Politico, повідомляє "Європейська правда",  інформує UAINFO.org.

У листі депутати ЄП висловлюють підтримку скарзі, поданій правозахисною НГО FairSquare, в якій етичний комітет ФІФА просять розглянути "рішення про заснування щорічної Премії миру ФІФА та подальше вручення цієї премії президенту Трампу".

"Чемпіонат світу повинен об’єднувати світ. Коли президент ФІФА Інфантіно віддає перевагу одному президенту перед іншим, це дискредитує ФІФА та весь турнір", – зазначив депутат Європарламенту від фракції "Renew" Баррі Ендрюс, який написав цей лист.

Читайте також: ФІФА вручила Трампу премію: у Норвегії гнівно відреагували на футбольних функціонерів

У листі також зазначено, що оскільки цього літа увага всього світу прикута до ФІФА через Чемпіонат світу з футболу, організація повинна розглянути скаргу, подану FairSquare.

Ця скарга дає ФІФА можливість довести свою відданість принципам політичного нейтралітету, прозорості та підзвітності", – йдеться у листі.

5 грудня 2025 року Інфантіно вручив Трампу засновану ФІФА премію миру. Перша скарга від FairSquare була подана через три дні після цього.

Читайте також: «Ми рішуче критикуємо»: у Норвегії оскаржують рішення ФІФА вручити Премію миру Трампу

Голова футбольної федерації не поінформував Раду ФІФА перед заснуванням премії, і критики розцінили цю нагороду як відверту спробу глави ФІФА задобрити президента США.

Депутати Європарламенту стверджують, що публічні заяви Інфантіно на підтримку президента США порушують статут федерації, в якому зазначено, що "ФІФА залишається нейтральною у питаннях політики та релігії".

 ФІФА підтвердила отримання скарги в грудні, але досі не відповіла на лист депутатів Європарламенту.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Європейська правда


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  

Новини