MENU

"Молоді регіони" збирають гроші на "антимайдан", обманюючи благодійників?

170 0

"Молоді регіони" збирають гроші на "антимайдан", обманюючи благодійників?

Сімферополь – Голова сімферопольської правозахисної організації "Дія" Олександра Дворецька звернулася до міліції із заявою, вимагаючи притягнути до відповідальності  організаторів збору грошей на "стабілізацію політичної ситуації".

Такий збір коштів, що проводиться кримським відділенням "Молодих регіонів", вона розцінила як шахрайство. Тим часом прес-служба кримських регіоналів повідомила, що в Криму на "антимайдан" вже зібрали таким чином чверть мільйона гривень. 

Вже майже тиждень у Криму збирають гроші для "стабілізації політичної ситуації в країні". Минулої п’ятниці для цього в Сімферополі створили "Громадський штаб". За повідомленням прес-служби кримської організації "Партії регіонів", до його складу увійшли національні, культурні і громадські об’єднання півострова, а також профспілкові, релігійні організації і політичні партії, в тому числі регіонали.

У повідомленні наголошувалося, що цю структуру "не спонсорують західні спецслужби". Водночас, у Сімферополі з’явилися банери і листівки із закликом до кримчан допомогти "Громадському штабу зі стабілізації політичної ситуації України" матеріально.

Кримська правозахисниця Олександра Дворецька вважає, що насправді за цим збором коштів криється шахрайство. Вона посилається на дані "Центру журналістських розслідувань", який виявив, що вказані у повідомленнях і листівках банківські реквізити належать не "Громадському штабу", а кримському відділенню громадської організації "Молоді регіони".

Олександра Дворецька називає це введенням людей в оману і вимаганням у них грошей. Каже, що сама перерахувала на цей рахунок власні кошти, а вже потім дізналася, що вони підуть зовсім іншій організації.

"Ті люди, які дадуть кошти на стабілізацію політичної ситуації в Україні, реально фінансуватимуть діяльність "Молодих регіонів", у статуті яких немає завдань зі "стабілізації політичної ситуації", – зазначила Дворецька.

Правозахисниця припускає, що від цього обману постраждали багато кримчан.

З цього нічого не вийде – депутат-регіонал

В офісі кримської організації "Молодих регіонів" відмовилися від коментарів, порадивши звернутися у понеділок. Керівник цієї організації Ярослав Гончаров телефоном також сказав "Радіо Свобода", що не має можливості розмовляти, оскільки перебуває у поїзді.

Водночас депутат Верховної Ради Криму від "Партії регіонів" Єфим Фікс, який разом з іншими членами президії парламенту автономії публічно перерахував кошти "Громадському штабу зі стабілізації", каже, що знав, кому насправді вони пішли. Він переконаний, що й кримчани, які перераховували свої гроші, теж про це знали.

"Все там правильно. І всі люди, які давали гроші, а це не лише депутати, запитували куди і що, потім перетелефоновували і казали, що перерахували кошти. Я думаю, що з цього нічого не вийде. Все це дурниці", – сказав депутат Єфим Фікс про ініціативу правозахисниці.

У кримському главку міліції відмовилися повідомити "Радіо Свобода", чи внесли заяву Олександри Дворецької до Єдиного реєстру досудових розслідувань і чи розпочато кримінальне провадження. Сама правозахисниця написала у соціальних мережах, що зрештою їй у цьому без пояснень відмовили. За її словами, вона вже оскаржила бездіяльність міліції.

Прес-служба кримської організації "Партії регіонів" тим часом повідомила, що в Криму таким чином уже зібрали 228 тисяч гривень. Кошти підуть на харчування учасників "антимайдану", виробництво друкованої продукції і проїзд, а також на утримання кримського наметового містечка в Маріїнському парку в Києві.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Володимир ПРИТУЛА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі



Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини