MENU

Захарченко добуває золото для Януковича

934 0

«Прихватизація» державних українських золотих копалень привернула мою увагу ще в 2011 році. Коротенько викладу, що мені стало відомо з того брудного процесу. Мені здається, з'ясовані мною тоді факти доповнять журналістське розслідування Дмитра Гнапа та Катерини Каплюк про золотий бізнес родини міністра МВС Віталія Захарченка.

Зокрема, журналісти встановили, що єдиним золоторудним родовищем в Україні, Мужіївським, рік тому заволоділо ТОВ «Карпатська рудна компанія». Засновник цієї фірми – донецький бізнесмен Валерій Бредхін – права рука Захарченка в бізнесі. У керівника МВС, його дружини та матері є ціла низка спільних з Бредхіним підприємств, Захарченко та Бредхін є співвласниками спільних торгових марок.

Також журналісти встановили, що видобуток золота в Україні може дати чималі прибутки. Адже на Мужіївському родовищі розвідані поклади 55 тонн золота, є срібло, свинець, цинк. Поклади корисних копалин оцінюються в грошовому еквіваленті на 3,8 млрд доларів США.

Однак у автора є підстави вважати, що Захарченко та його бізнес-партнери в золотому бізнесі лише менеджери, які працюють на впливового господаря - Віктора Януковича.

Захарченко насправді лише дрібний слуга Сім'ї. Вірно служить на посаді міністра МВС, зокрема прикриває той факт, що Янукович по суті напряму керує міліцією. Також допомагає Януковичу в бізнесі, адже така доля всіх слуг Сім'ї, адже бізнес-інтереси Януковичів такі широкі, що є проблеми з пошуком надійних смотрящих за бізнес-проектами.

А тепер про золото.

Видобуток вітчизняного золота був налагоджений в Україні в останні роки президента Кучми. Держава інвестувала в копальні та техніку до біса бюджетних коштів. Говорилося про великі перспективи, з помпою виплавили перший злиток.

Однак, як тільки прем'єром став Янукович, в пресі з'явилися статті, що то були гроші, викинуті на вітер, що видобуток золота в Україні безперспективний. Хоча охорона копалень тільки і встигала ловити одиночок «старателів», що тихенько відрами виносили породу.

А в 2006-2007, коли Янукович вдруге став прем'єром, з копальнями взагалі сталася катастрофа. ЗАТ «Закарпаттяполіметали», яким належало Мужіївське родовище, було загнане у великі борги і дивним чином кредитором золотих рудників стала компанія з Віргінських островів під назвою Cengart Financial Inc.

До речі, міністр Захарченко тоді був взагалі ніхто і навряд чи міг під себе крутити такі схеми. Це робили інші люди – нехороші процеси відбувалися під пильним оком профільних урядовців, яких варто перерахувати. Міністром Мінекології тоді був Василь Джарти, а керівником НАК «Надра України» Едуард Ставицький. Нагадаю, в той же час ця сама трійка провела відчудження державної резиденції «Межигір'я» для Віктора Януковича.

Ці самі особи організовували і «прихватизацію» золотих копалень. Тоді, щоправда, довести справу до кінця не вдалося – Янукович злетів з посади. Нічого, брудні схеми були продовжені після того, як Янукович став президентом.

Ось докази.

Коли автор зацікавилася долею золотих копалень в 2011 році, процес прихватизації якраз був у повному розпалі. Група юристів активно банкротила підприємство.

Автор виявила, що юристи ці були походженням з Макіївки, так само, як нині покійний Джарти.

Далі виявилося, що ці юристи раніше були помічені в бізнес-структурах разом з Дмитром Вороною (деталі про це трохи нижче).

Останній – відома особа. Останнього Геннадій Москаль якось назвав «гаманцем Могильова».

Однак правильніше було би сказати – «гаманець Джарти», адже Ворона завжди був його ад'ютантом, зокрема працював заступником Василя Джарти в Мінекології, коли останній відчуджував «Межигір'я». «Гаманцем Джарти» він офіційно став на посаді заступника міністра МВС Анатолія Могильова, коли курував тендерні закупівлі.

А після смерті Джарти «гаманець» перейшов у спадок Сім'ї та «сімейному» керівнику МЗС Віталію Захарченку, а потім був переведений указом президента в заступники міністра юстиції.

Цілком можливо, коротка співпраця Ворони з Захарченком і стала причиною, що офіційним власником золотих копалень став партнер Захарченка...

Однак золотий бізнес не є бізнесом Захарченка. Так само і Джарти, коли відчуджував копальні, працював не на себе. Про це зокрема свідчить той факт, що його нагла смерть не завадила довести процес до кінця.

Всі перераховані вище в статті люди насправді працювали на Януковича. Це у Віктора Федоровича та його спадкового сина проявилися всі симптоми золотої лихоманки.

А ось докази.

Я натикнулася на історію «прихватизації» золотих копалень за досить цікавих обставин.

В 2011 році були популярні розмови в політичних кулуарах, що в країні розпочалося масштабне рейдерство ласих шматочків бізнесу в інтересах Саші Януковича.

Автор вирішила, що треба попрацювати над цією темою. Відкрила інтернет, подивилася, які рейдерські скандали звучать найголосніше. Ткнула пальцем в перший ліпший і зайнялась розслідуванням рейдерства Універмагу «Україна». Це був суто випадковий вибір. Цікавість до цього об'єкту підігрівалася тим, що це був пограбунок іноземного інвестора, зокрема в реконструкцію Універмагу були вкладені кошти ірландського державного банку.

Подзвонила юристам інвестора, питаю: «Універмаг забирає Стоматолог?». Юристи повідомили, що вони якраз над цим міркують, однак жодних доказів не мають. Зате нагородили мене цілою папкою документів з усіма подробицями рейдерського захоплення.

І тут я виявила цікавий збіг. Команда юристів, що обслуговувала невідомих рейдерів «України», банкротила і державне підприємство, що добуває золото на Мужіївському родовищі – ЗАТ «Закарпатполіметали».

Зокрема, арбітражним керуючим «Закарпатполіметали» був макіївський юрист Володимир Гуртовий, а головою комітету кредиторів – його партнер Дмитро Зайцев. Ці ліквідатори ЗАТ відверто діяли в інтересах однієї іноземної фірми з Віргінських островів, компанії Cengart Financial Inc, яка раптом виявилася найбільшим кредитором золотих рудників. Представником цієї фірми в судах значився ще один макіївський юрист – Ігор Желтобрюх. Запам'ятайте це прізвище.

Ці самі юристи Гуртовий та Зайцев фігурували в документах, в судових позовах зі сторони рейдерів універмагу «Україна».

А тепер от що цікаво: Желтобрюх тоді був депутат Макіївської міськради. Але мене він більше зацікавив, як керівник маловідомої фірми ТОВ «Київський регіональний юридичний центр» (адвокатська діяльність). Бо саме ця його посада демонструвала його реальні зв'язки.

А тепер подивимося засновників ТОВ «Київський регіональний юридичний центр». До 2007 року їх було два – згаданий вище «гаманець» Дмитро Ворона та Олена Лещук. Олена Лещук (Ассаул) в свою чергу у 2005 році була співзасновником Юридичної фірми «Щит» разом з Анатолієм Могильовим!!!!, власною персоною.

До цього всього треба додати, що потрібні рейдерам універмагу «Україна» рішення суду організовувала донька покійного Джарти – Вікторія, заступник голови Господарського суду м. Києва.

А позаяк сам Джарти на той момент вже помер від хвороби, у автора залишився лише один варіант, хто насправді стоїть за «прихватизацією» копалень та універмагу «Україна».

Отож автор подзвонила представникам іноземномого інвестора і повідомила: «Таки Вашого клієнта грабує Стоматолог».

З того часу минув рік, коли в 2012 році ірландське видання Business New Europe підтвердило всі припущення автора. В статті було прямо написано, що власником київського універмагу «Україна» стала компанія, афільована з «Танталіт». «Танталіт», як відомо номінальний власник «Межигір'я», де проживає Віктор Янукович.

Ці подробиці стали відомі виданню під час суду в Ірландії над місцевим багатієм Шоном Куїном, звинуваченим у відмиванні коштів.

На суді Куїна звинуватили у виведенні коштів в київський універмаг «Україна», попри заборону суду, а він у своє виправдання заявив, що у 2011 втратив контроль над підприємством і засвітив весь ланцюжок зміни власників. Виявилося, що універмаг «Україна» дісталася ТОВ «Зеніт» та «Елегант Інвест». «Елегант Інвест» заснував Нікіфоров Дмитро Юрієвич. Він же заснував та керував ВАТ ЗНКІФ «Домінанта». В ті часи, коли рейдери забирали «Україну», 94.4% цієї компанії володіла славнозвісна фірма «Танталіт», номінальний власник житла Януковича.

Ще цікавіше поглянути на фірму «Зеніт», якій дісталася «Україна». Цією компанією управляє Артем Басмаджан, а раніше він очолював держкомпанію «Закарпатполіметали», по суті, допомагав її банкротити рейдерам від Януковича.

Якщо до цього додати, що група юристів, які «рейданули» універмаг «Україна» і золоті копальні, одна й та сама, висновок напрошується наступний: і універмаг «Україна» і золоті родовища прибрали до рук Януковичі.

Отож міністр МВС насправді дуже дрібна персона. Янукович спеціально поставив керувати МВС дрібного служаку, щоб керувати міліцією напряму. І золотом бізнес-партнер Захарченка зайнявся лише тому, що це тема Януковича. Така доля слуги виконувати забаганки патрона: то золото у держави красти, то Майдан розганяти.

Захарченко одночасно і кат і злодій на службі у мафії.

P.S.

Дякую дуже всім, хто мене підтримав, захистив і допоміг!!! Я скоро напишу, що зі мною сталося. Писати мені ще дуже важко. Багато не можу.

Тетяна ЧОРНОВОЛ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини