Борги громадського транспорту заступник голови КМДА пропонує сплатити з кишень киян
Михайло Костюк
Депутат Київради від Демократичного Альянсу Галина Янченко подала дев’ять депутатських звернень, аби з'ясувати скільки необлікованих (“чорних”) грошей отримує Київпастранс і чи дійсно збитки цього комунального підприємства, що займається перевезенням пасажирів, мають покриватися за рахунок дотацій платниками податків. Про це повідомляє Прес-служба
Київської міської територіальної організації політичної партії “Демократичний Альянс”.
10 червня на Транспортній комісії Київради піднімалось питання збитковості Київпастрансу. Як повідомила Галина Янченко для покриття боргів цього комунального підприємства КМДА хоче залізти в кишені киян.
Галина Янченко
Депутат Київради від Демократичного Альянсу коментує ситуацію прямо із засідання Транспортної комісії Київради:
“Відтік” прибутків через напівлегальну готівку, непрозору фінанси та менеджерські проколи Київпастрансу заступник голови КМДА Михайло Костюк пропонує перекласти з хворої голови на здорову і скинутись киянам, щоб покрити борги громадського транспорту".
За інформацією Демократичного Альянсу, серед сюрпризів, що можуть чекати киян в транспортній сфері найближчим часом:
- 247 мільйонів гривень коштів платників податків на дотацію Київпастрансу (наступного тижня),
- підвищення проїзду в метро до 3 гривень (в перспективі, але не далекій),
- платний проїзд для учнів (проїзний в районі 30 гривень на місяць).
"Всі проблеми з боргами громадського транспорту керівництво КМДА пов’язує виключно з великою кількістю пільговиків.
Попри те, що проблема з пільговиками дійсно існує, і, можливо, цілком резонно розглянути введення монетизації пільг, на моє переконання (як експерта по боротьбі з корупцією), це не зробить зі збиткового підприємство прибутковим”, — наголошує депутат Київради від Демократичного Альянсу Галина Янченко.
Галина Янченко зазначила, що позиція партії Демократичний Альянс полягає в тому, що перш ніж витягати з кишень киян 247 мільйонів гривень, варто все ж зрозуміти справжній обсяг не(до)облікованих коштів Київпастрансу і провести серйозний фінансовий аудит. А саме з’ясувати:
Куди зникає готівка з маршруток, які належать Київпастрансу (квитків у цих маршрутках зазвичай не видають, як і в автобусах Київпастрансу на окремих маршрутах)?
Який обсяг грошей отримує Київпастранс за рекламу на підвісках мереж (т.з. троли) і брендування транспортних засобів?
Скільки грошей було отримано за розміщення МАФів на зупинках громадського транспорту?
Найближчим часом Демократичний Альянс підніме питання щодо прозорості Київпастрансу - відкритий реєстр з переліком транспортних засобів, публічна база даних з рекламою (розміщення та вартість УСІХ площ) тощо.
Партію Демократичний Альянс цікавить позиція киян та думки з цього питання. Долучитися до обговорення підвищення тарифів та боргів Київпастрансу можна на сторінці депутата Галини Янченко на "Фейсбуці".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки