MENU

Вибори відбудуться за старою корупційною системою?

622 0

На День незалежності України Петро Порошенко планує оголосити про дострокові вибори Верховної Ради, які мають відбутися у жовтні. Багато хто з ентузіазмом сприймає цю новину. Нарешті цей парламент, який несе відповідальність за кровопролиття, піде в небуття.

Але, за якою системою будуть ці вибори, досі невідомо. Сам Порошенко у своїй виборчій програмі навесні цього року обіцяв, що це мають будуть вибори за відкритими списками.

Водночас заступник глави ЦВК Андрій Магера переконливо доводить, що вибори за відкритими списками провести буде неможливо, оскільки для них навіть не створено програмне забезпечення.

На його думку, всі розмови про відкриті списки – це "качка", аби відволікти увагу, а в підсумку провести вибори за чинною системою "50 на 50".


Правда в тому, що ця система влаштовує нинішніх політиків, хоча їм соромно в цьому зізнаватися, бо вибори "50 на 50" є тотально корумованими.

Якщо залишиться "50 на 50", для великих партій не буде проблемою домовитися і узгодити кандидатів в округах. При цьому лідери продадуть місця в списках, заробивши на проведенні виборів.

Задоволені системою "50 на 50" будуть також нинішні корумповані мажоритарники, які сподіваються, що протягом двох місяців на їх округах не встигнуть вирости конкуренти.

Сам Магера виступає за закриті списки (вибори за зразком 2006 та 2007 років), бо їх реально провести, і це – краще нині діючої змішаної системи, бо принаймні прибирає корупцію в мажоритарних округах.

Але треба визнавати, що закриті списки – це також тотальна консервація нинішньої політики плюс поле для корупції політичних лідерів, коли місця продаватимуться за гроші.

На мою думку, єдиний можливий компроміс – хай це будуть вибори за закритими списками, але без прохідного бар'єру взагалі.

Зрозуміло, що прохідний бар'єр утвориться автоматично – коли почнуть перераховувати отримані голоси в пропорції на 450 депутатських місць. Щоб завести хоча би одного депутата, партії треба буде набрати близько 50-60 тисяч голосів по всій Україні.

Є думка, що вибори без прохідного бар'єру можуть ускладнити створення коаліції під Петра Порошенка.

Але задача виборів – це не створення зони комфорту президенту, а формування представницького органу влади. Рада без прохідного бар'єра буде максимально відповідати настроям у суспільстві. Тому або вибори без бар'єру, або – за відкритими списками, хай навіть на місяць чи два пізніше.

Сергій ЛЕЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини