MENU

Російський банк виселяє Дніпропетровський військовий госпіталь

92 2

ТОВ «Підприємство матеріального забезпечення «Рейвел» сім років тому заволоділо приміщеннями Дніпропетровського клінічного військового госпіталю і передало їх у заставу російському банку, який днями заявив про свої права на цю нерухомість. Про це пише видання «Лица».

За даними газети «Вести», банк вже через кілька місяців збирається продати приміщення загальною площею 7264,2 кв м, які перейшли до нього у якості застави по непогашеному кредиту.

Від «Наших грошей»:

Вказані приміщення військового госпіталю вибули з власності Міноборони у 2007 році на підставі договору про інвестування та модернізацію матеріально-технічної бази шпиталю на вул. Комсомольській, 63.

Відповідно до договору, ТОВ «Райвел» зобов’язалося реконструювати приміщення Дніпропетровського військового госпіталю і забезпечити його медичною технікою.

Та в подальшому сторони додатковими угодами внесли зміни до цієї угоди: фірма взялася підвищити рівень матеріально-технічного забезпечення не лише бази Дніпропетровського військового госпіталю, а й інших об’єктів. При цьому було визначено, що у разі перевищення суми інвестицій понад $4 млн по курсу НБУ, які передбачені на реконструкцію об’єктів, Міноборони має компенсувати фірмі вартість затрат військовим майном і грошима.

На виконання договору, протягом 2007-2008 років«Райвел», поза вкладеними коштами в реконструкцію, передав Департаменту охорони здоров’я Міноборони 12 реанімаційних автомобілів та інше медичне обладнання на суму 47,58 млн грн.

У свою чергу Департамент охорони здоров’я віддав фірмі будівлі та споруди військових містечок у Дніпропетровську (№7), Харкові (№ 25, 183, 226) та Кременчуці Полтавської області (№ 4, 19) на загальну суму 41,36 млн грн. Варто зазначити, що рішення Кабміну на відчуження військового майна не приймалося.

З огляду на перевищення обсягів інвестицій над вартістю будівель військових містечок, фірма у 2011 році домоглася стягнення з Міноборони затрат у розмірі 6,21 млн грн. Крім того виявилося, що споруди військового містечка №19 у Кременчуці на 2 тис кв м перевищують площу будівель, які Міноборони передавало фірмі. Тому цю угоду було анульовано, а фірмі повернуто борг грошима – 7,2 млн грн. Загальний борг у розмірі 13,41 млн грн., а також 1,95 млн грн. інфляційних втрат і відсотків Міноборони повністю виплатило «Райвелу» у жовтні 2011-го. Зауважимо, що у 2012 році департамент внутрішнього аудиту Міноборони виявив, що «Райвел» поставив Міноборони реанімобілі по завищеній ціні.

Право власності на військове майно ТОВ «Райвел» затверджувало через суд за такою схемою: «Райвел» передавав ці приміщення в оренду, та орендар відмовлявся приймати їх, посилаючись на те, що «Райвел» не є власником майна. Тоді останній звертався до суду, який визнавав його право власності на підставі інвестдоговору з Міноборони. Військова прокуратура намагалася визнати недійсним цей договір у 2008, 2010 і 2013 роках, та поки що – невдало.

Улітку 2008 року провалилася спроба «Райвела» виселити військовий шпиталь з лікувального корпусу М-2. Тоді фірма отримала експертний висновок про те, що будівля корпусу М-2, яка є пам’яткою архітектури, аварійна і підлягає демонтажу. Було вирішено виселити з неї військовий шпиталь і розмістити його у Шаховому проїзді, 8. Та реалізації цього плану завадив Кабмін, який розглянув звернення т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка про повернення у державну власність військового майна. У результаті військова прокуратура подала позов до суду. І хоч рішення були не на користь держави, та це завадило виселенню військового шпиталю.

Засновниками ТОВ «Підприємство матеріального забезпечення «Райвел» є Володимир Буштаков, Дмитро Рожко і Микола Саленков. Фірма з травня 2013 року ліквідується.

НАШІ ГРОШІ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини