Новий закон «Про прокуратуру» позбавляє громадян права скаржитись в прокуратуру
14 жовтня 2014 року Президент України П.Порошенко прибув до Верховної Ради України, щоби особисто закликати народних типу обранців проголосувати за президентський проект нової редакції Закону України «Про прокуратуру». Щоправда, при цьому Петро Олексійович у своїй палкій промові забув назвати прізвище того Президента, який вніс цей законопроект, а також подякувати його розробникові. Тож ми залюбки виправляємо неуважність Арбітра Нації.
Нова (я б навіть сказав – кардинально нова) редакція Закону України «Про прокуратуру» була внесена Президентом України Януковичем Віктором Федоровичем, а розробила цей законопроект група співробітників Адміністрації Президента під орудою Андрія Володимировича Портнова.
Новий Закон України «Про прокуратуру», який так лобіювали Порошенко з Яценюком і за який стільки драли глотку активісти Майдану, є апофеозом особливої форми феодального судочинства, що отримало назву «портновське правосуддя». Щоправда, провідний юрист Януковича не встиг пропхнути через Верховну Раду всі свої новації, якими в Україні закріплювались головні засади станово-феодального суспільного ладу, але йому сильно допомогли так звані «громадські активісти» (є, виявляється, така професія) з оточення Анатолія Гриценка. Ну і, звісно, Порошенко з Яценюком, які стали головними лобістами нового Закону «Про прокуратуру».
Цим витвором портновського інтелекту, який брутально суперечить Конституції України та іншим законом (наприклад, Закону України «Про звернення громадян») в Україні взагалі скасовано будь-який нагляд за дотриманням законності чиновниками; ліквідовано таку функцію прокуратури, як боротьба за корупцією; заборонено прийом громадян в органах прокуратури. Писати скарги прокурорам втратило будь-який сенс, оскільки новий закон ліквідував прокурорський «нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами».
Зразу після вікопомного голосування я трохи розповідав на радіо «Ера» про наслідки, що очікують на суспільство в разі його запровадження. У кого є час і натхнення, можуть послухати цю студійну розмову в запису. Зазначу лише, що назва передачі на "ерівському" сайті не зовсім коректна - закон позбавляє громадян не права писати скарги (це право є невід'ємним - урешті-решт писати можна й на паркані), а можливості скаржитись в прокуратуру та права на особистий прийом.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки