Що робити, коли хтось з громадян України затриманий і заарештований на Манежці
Ясно, що без наших на Манежній площі обійтись не могло.
Що робити, коли хтось з громадян України затриманий і заарештований.
Якщо у затриманого є адвокат, то негайно повідомити йому.
В усіх інших випадках раджу дізнатися якнайбільше подробиць - прізвище, ім'я та по-батькові затриманого, рік народження, коли в якому місці і за що затриманий, де утримується. Після цього зв'язуватися з консулом. Прямі телефони консулів в позаурочний час можуть бути недоступні (хоча раджу уважно переглядати веб сайти посольств і консульств - там завжди є телефон біля якого буде примітка щось на зразок ЛИШЕ В РАЗІ ЗАГРОЗИ ЖИТТЮ ГРОМАДЯН). Якщо це зробити неможливо на усі випадки життя телефон чергового в Департаменті консульської служби МЗС - 044 2381515 (це загалом телефон приймальні директора, але на вихідні і в нічний час - це тел чергового). Черговий працює цілодобово, він занотує вашу інформацію, ваші контакти і дуже швидко знайде українського консула в будь-якій країні.
Треба розуміти, що консул не замінює правосуддя і не може допомогти уникнути проблем з іноземним законом. Але абсолютно точно присутність іноземного консула для правоохоронців усього світу - це хороший стримуючий фактор, а значить гарантія, що гірше затриманому точно не буде.
Проте якщо провина невелика або її довести важко, то втручання консула може бути вирішальним для повного залагодження проблем.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки