MENU

Десятая годовщина «Унсовского марта»

822 0

Известный украинский журналист Елена Белозерская ([info]bilozerska) пишет в своем блоге:

Сьогодні у Києві біля пам’ятника Тарасу Шевченку УНА-УНСО відзначила 10-річницю "9 березня" - кульмінаційного дня акції "Україна без Кучми", коли відбулися сутички між демонстрантами і міліцією, за які 18 членів УНА-УНСО відсиділи по 2-3 роки. Парламентська Асамблея Ради Європи у вересні 2003-го визнала їх політв'язнями.
Спогади про цей день безпосередніх учасників і фото тих подій - тут:
http://bilozerska.livejournal.com/128151.html

Оскільки я зараз в Одесі, всі фото - Віктора Крука, подробиці - від голови Виконкому УНА-УНСО Руслана Зайченка.
На акції було людей 300. Це, пояснює Руслан Зайченко, - делегація УНА-УНСО, до якої входило керівництво, ветерани та політв’язні, і трохи молоді, яка тримала прапори.
Виступали унсовці-політв’язні, зокрема, Ігор Мазур (Тополя), Владислав Мирончук і Володимир Горощук, який казав про батьків політв’язнів, співкоординатор "України без Кучми" Володимир Чемерис, комендант наметового містечка Олександр Ротаєнко, соціаліст Микола Лисак, голова КУН Степан Брацюнь, голова УНР Микола Поровський, Віталій Кононов, Андрій Юсов, голова Асоціації дослідників Голодомору Олександр Ушинський, політв’язні радянського режиму Василь Овсієнко і Степан Хмара, капітан І рангу Євген Лупаков від Спілки офіцерів України, Олеся Прийменко від організації "Жіноча січ".
Не тільки згадували минуле - а казали багато про сучасну ситуацію, зокрема, про сучасних політв’язнів. Прийняли резолюцію - звернення до Президента як до гаранта Конституції, в якому вимагають негайно звільнити усіх політв"яз’нів і припинити кримінальні справи по них, звільнити із займаної посади українофоба Табачника, оприлюднити імена усіх замовників і справжніх виконавців "Справи 9 березня".


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини