MENU

У чому небезпека надання переселенцям права голосувати на виборах і нащо це регіоналівським недобиткам

2733 2

Оскільки Опоблок і грантові організації разом розкачують медіакампанію на підтримку надання права голосувати на місцевих виборах тимчасово переміщеним особам (ТПО), то ось вам вибране для роздумів:

У Марківському районі Луганської області ТПО складають 160% від загальної кількості виборців.

Донецька область: Артемівськ – 77% ТПО, Новогродівка – 72%, Костянтинівка – 70%.

Ізюм Харківської області – 55% ТПО.

І ще купа міст і районів, де відповідний показник коливається від 20 до 60%.

Тобто, тут будуть порушені права вже місцевих жителів у разі, якщо на дільниці прийдуть ТПО.

До того ж, більша частина цих ТПО продовжує жити на тимчасово окупованій території і приїздять тільки за пенсіями та їжею.

При цьому Опоблок в своєму проекті закону пропонує надавати право голосувати на місцевих виборах всім зареєстрованим ТПО автоматично.

А ще в нас пасивне виборче право – тобто право балотуватися в будь-яку місцеву раду – мають всі без виключення. Навіть жителі Донецька і Луганська можуть вільно поїхати і висунутися в місцеву раду Києва.

Тобто, вірогідна ситуація, коли в місцеві ради Донбасу будуть балотуватися колаборанти з ОРДЛО (окремі райони Донецької та Луганської областей – UAInfo), а перемогу їм забезпечать голоси ТПО. І це цілком реалістично, тому що рахувати на виборах будуть ті ж члени комісій, що ще рік тому забезпечували проведення референдуму російських колаборантів про відділення від України – а їм не вперше «малювати» результат, для «ригів» усе життя його «малювали».

А ви тут щось переймаєтеся про Мінські угоди і Конституцію, яка там колись надасть або не надасть якийсь особливий порядок самоврядування?! Та ви смішні! Цей «особливий порядок» буде на Донбасі вже після цих місцевих виборів, якщо дозволять голосувати ТПО.

Привіт усім «корисним ідіотам» з «ОПОРИ» і «Самопомочі», що заради грантів готові країну поховати.

Навздогін. Нащо місцевим недобитим «ригам» на Донбасі надання переселенцям права голосувати на місцевих виборах і чому вони це лобіюють?

Тому що це чудовий механізм фальсифікації виборів, ще кращий ніж знамениті «відкріпні талони». Тут деякі наївні персонажі розказують, що напливу переселенців з окупованої території на виборчі дільниці Донецької і Луганської областей не може бути, бо вони фізично не встигнуть приїхати і зареєструватися та потім прибути в день виборів. А нащо їм взагалі кудись їздити?

Уявіть, що раптом буквально за двійко-трійко тижнів до дня голосування у виборчих списках на окрузі з'являється від 20 до 70% «мертвих душ», навпроти яких можна сміливо ставити «галочки» у відомостях і «вкидати» потрібну кількість бюлетенів. Якщо кандидат чи партія контролює відповідну виборчу комісію, то це зробити елементарно.

Якщо реальна явка на виборах в Донецькій області ніколи не перевищувала 40–45%, а тут з'являється легальна можливість отримати ці ж 40–45% «мертвих душ», то місцеві жителі можуть після цього взагалі на вибори не ходити – їх голосів не вистачить, щоб суттєво вплинути на сфальсифікований результат. А враховуючи, що саме на Донбасі зареєстровано більше половини від усіх переселенців, то вибори по всьому регіону перетворюються на фікцію.

А ще скільки жителів окупованих територій раптом напередодні виборів вирішать «переселитися» на окремі виборчі округи!

Цікаво, що перший законопроект про голосування переселенців на місцевих виборах надійшов за авторством Хомутинніка, тобто людини, що має давній досвід фальсифікації потрібних результатів на виборах у Макіївці Донецької області. Там пропонувалося просто внести ТПО до виборчого реєстру без деталізації процедури, що потім можна було б трактувати як завгодно. Зрозуміло, що в такому вигляді шансу на прийняття цей проект не мав. Тому навздогін Опоблок подав більш деталізований проект, де є норма про автоматичне внесення переселенців у Державний реєстр виборців за новою адресою реєстрації за поданням посадової особи, уповноваженої «територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції)». Тобто варто переселенцеві отримати тимчасову реєстрацію, як його автоматично повинні включити в реєстр виборців.

Проект від так званих «прогресивних» депутатів і громадських організацій, але чомусь під лідерством близького до «Метінвесту» Сергія Тарути, з'явився, я вважаю, тільки заради камуфлювання цих первинних ініціатив колишніх «ригівців». Тому, що чисто опоблоківський чи хомутинниківський проект громадськість відразу б зустріла із пересторогою. І голосів під них зібрати не вдалося б. А так замість Добкіна, Льовочкіної, Королевської чи Хомутинніка ефірами бігають в цілому позитивні лідер «ОПОРИ», Єгор Фірсов чи Ганна Гопко з плачами і криками про права переселенців.

Проект Тарути і компанії відрізняється тим, що пропонується, аби переселенці самі йшли і реєстрували себе у виборчому реєстрі. Але не здивуюся, якщо під час розгляду «тарутівського» проекту виникне пропозиція зробити цю реєстрацію автоматичною. І також не здивуюся, якщо вона буде прийнята, аби отримати голоси Опоблоку за закон Тарути й компанії. Отака технічна розводочка.

Звідки підстави так думати? Тому що висновок Головного науково-експертного управління ВРУ схвалює саме той механізм, що пропонує законопроект Опоблоку. Більш того, експерти Головного науково-експертного управління, що спочатку взагалі критикували саму ідею голосування ТПО на місцевих виборах, після появи проекту Опоблоку раптом почали цей механізм всіляко розхвалювати і навіть його запропонували у висновку до «тарутівського» проекту.

Це щойно я вам описала механізм грамотного «протягування» рішень через Верховну Раду).

Ольга ЛЕНЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини