MENU

Що не так із пропозицією розширити нормандський формат

3479 2

Представники команди кандидата на посаду президента України Володимира Зеленського говорять про необхідність розширення "нормандського формату" – перемовин із урегулювання ситуації на Донбасі – як про одне з перших рішень, що буде ухваленим у разі обрання Зеленського.

Кандидат хотів би запросити для участі в "нормандському форматі" США та Велику Британію. Це гарна ідея, участь цих країн могла би посилити тиск на Росію. Однак проблема в тому, що формат переговорів визначає не Україна. Й навіть не Україна з Німеччиною та Францією. Формат переговорів і його розширення – це питання до всіх учасників. А значить, і до Росії.

Читайте також: Припинити обстріли: гра, в якій Зеленський неминуче програє Путінові

Представники команди кандидата можуть бути здивовані, але в Росії, в Путіна теж є свої інтереси. І головний із них – це капітуляція України, повернення її до російської сфери впливу. Як бачимо, для вирішення цієї проблеми Путін пішов навіть на війну з Україною. І цей його інтерес нікуди не дінеться після президентських виборів. Так який же сенс іти на розширення формату – навіть якщо уявити собі, що з ним погодяться потенційні учасники?

Тому що потенційні учасники можуть мати свої міркування. США ведуть переговори з Росією у двосторонньому форматі. І цей формат не працює – втім, як не надто працює і "нормандський". Демонструвати власне дипломатичне безсилля – точно не в інтересах Вашингтона. А про інтереси Лондона зараз говорити непросто: після "брекзиту" Велика Британія є буквально паралізованою в результаті того самого "народовладдя", запровадження якого є одним із важливих намірів кандидата Зеленського.

Тому нікому не потрібно тішити себе ілюзіями. Війна затихатиме, відновлюватиметься, але нікуди від нас не дінеться, як нікуди не дінеться й бажання Росії повернути Україну.

Читайте також: Справді дієвий план деокупації Донбасу складається із трьох слів – Портников

Головне завдання президента України – протистояти цьому намірові, захищати суверенітет країни, взаємодіяти з державами, які цей суверенітет підтримують. В умовах країни, що воює, це і є змістом слів "гарант Конституції".

Все інше – боротьба з корупцією, народовладдя й решта важливих слів – це, звичайно, дуже добре. Але в разі військової поразки або політичної капітуляції ці слова ніякого значення не матимуть.

 Тому що в цьому разі ми житимемо не за планом Зеленського або планом Порошенка, а за планом Путіна.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини