Колесников, когда вы наконец-то пустите на рынок лоукосты?
У понеділок попрямував до Петербургу. Вперше – з нового терміналу D, який був спеціально зведений під Євро-2012. Так ось – уся ця гарна і нова конструкція тотально порожня.
Спочатку подумав, що це просто у такий момент потрапив, коли всі рейси розлетілися. Тому коли повернувся (знову у термінал D), спеціально обійшов його і трохи пофотографував. Остаточно переконався – ця громадина реально пустує.
Перше бажання – лаяти владу. Але я залишу це на друге. Почнемо з УЄФА і Платіні. Це ж саме міжнародні чиновники від спорту традиційно дресирують національні уряди своїми вимогами – щодо зведення об'єктів. Звели – і що далі. Чому не прорахували доцільність? Навіщо наполягали на D, якщо терміналів A, B, C, F і аеропорту «Київ» було цілком достатньо?! Хто за це відповідатиме у Ньоні, у тому числі фінансово?
Країни зводять стадіони і аеропорти, а потім не знають, що з цим робити. І це проблема не лише України, а й інших держав, де потрібні чемпіонати відбувалися раніше. Для УЄФА це – бізнес, їхня вмотивованість зрозуміла. Для нас теж є зиски: імідж для країни Україна, непогані заробітки для тих, хто працює на будівництві інфраструктури, плюс нормальні відкати для тих, хто у системі і ухвалює рішення. Але ж треба всім мати почуття міри і не забувати про рентабельність і доцільність. Особливо – в умовах глобальної фінансової кризи.
Ну а друге – це вже запитання і претензії до представників нашої влади. Передусім до Бориса Колесникова, який тоді очолював Міністерство інфраструктури. Навіщо свідомо було будувати термінал більшим за прогнозовані обсяги пасажиропотоку!? В принципі, відповідь зрозуміла!
Але якщо вже звели всі ці термінали, тоді покладіть на себе відповідальність наповнити їх пасажирами. А людство не винайшло іншого способу наповнити термінали людьми, як зробити авіатранспорт доступним для більшості населення (хоча б у мегаполісах). Проте ситуація на ринку авіаперевезень в Україні склалася дуже дивна. Конкуренції й так особливо ніколи не було, а після закриття «Аеросвіту» монополізм ще посилиться.
Тому тепер запитання до Міністерства інфраструктури та Володимира Козака, доДержавної авіаційної служби і Анатолія Колісника - коли ж нарешті ви запустите на ринок всі можливі лоукости? Бюджетні авіакомпанії Еasyjet, Ryanair, Airberlin чекають! І це має бути навіть не їхня ініціатива! Бо саме уряд, який в ідеальній моделі покликаний піклуватися про комфорт і благополуччя населення, мусить уклінно просити ці лоукости прийти на ринок і створити для них всі умови.
«Державіаслужба України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики в сфері цивільної авіації», – йдеться в відповідному Положенні. Так а яка у нас державна політика – зменшення авіакомпаній та блокування діяльності лоукостів?
Розвиток внутрішніх рейсів з квитками не дорожче ста баксів (туди-назад) + допуск лоукостів на ринок! Лише це нейтралізує таке ганебне явище, як порожні аеропорти и нові термінали.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки