Активісти вимагають в Гройсмана оприлюднити список нардепів-прогульників засідань комітетів
Минулого тижня ми писали про відвідуваність депутатами засідань комітетів. Зокрема, про зафіксовані Моніторингом прогули 11-ма депутатами усіх засідань комітетів протягом лютого-березня цього року.
Після цього відбулися різні події. Зокрема, на засідання регламентного комітету депутати "потролили" Віктора Бондаря. Він є одним з 11 абсолютних прогульників, і чи не єдиним, хто отримав із рук в руки листівку Моніторингу в рамках акції "Увага! Розшук!".
Після цього пан Бондар нарешті з'явився на засіданні свого комітету, чим здивував і звеселив своїх колег)))
Але є й інша крайність. Спостерігачами Моніторингу "Відкрито" зафіксовані чергові випадки, коли комітети не змогли зібрати кворуми. Антирекорд за комітетом інформатизації та зв'язку.
Хто ті "достойники", які долучились до антирекорду комітету - суспільство не дізнається. Бо прогули засідань комітетів досі залишаються поза увагою ЗМІ, більше того - не оприлюднються на офіційному сайті Ради.
Аби змінити цю ситуацію ми і ініціювали звернення до Голови Верховної Ради.
Це звернення містить 3 пропозиції:
1) на офіційному сайті Верховної Ради на сторінках усіх народних депутатів України оприлюднювати інформацію щодо участі народних депутатів у засіданнях комітетів;
2) щомісяця оголошувати прізвища прогульників під час пленарного засідання Верховної Ради України;
3) слідкувати за тим, щоб прогули засідань комітетів позначалися на заробітній платі народних депутатів.
Це звернення до пана Гройсмана своїми підписами підтримали 38 депутатів. З них 4 - в он-лайн режимі, бо з різних причин ми не змогли з ними зустрітися: Сергій Лещенко, Віктор Чумак, Володимир Ар'єв та Остап Семерак.
Окремо маємо подякувати депутату Дмитру Добродомову. Він єдиний з депутатів, до кого не ми звернулися, а він сам вийшов на нас з бажанням поставити свій підпис. Ба більше, "підбив" своїх колег підтримати наше звернення та організував брифінг у Верховній Раді щодо нашого звернення до спікера.
Саме від Добродомова до пана Гройсмана надійде офіційне звернення щодо оприлюднення прізвищ прогульників засідань комітетів.
Від Моніторингу ж є публічне звернення, на яке ми так само очікуємо адекватної реакції.
Окрім озвучених у зверненні трьох пунктів, ми хочемо звернути увагу на ще одну проблему.
Полягає вона у тому, що прогули депутатів офіційно фіксуються лише у випадку, якщо комітет збирає кворум на своєму засіданні. Якщо кворуму немає, то офіційно немає і засідання комітету, а відповідно - і прогульників. Тобто це жодним чином не позначається ані на офіційних показниках відвідування депутатами засідань комітетів, ані на зарплаті прогульників.
Наприклад, комітет економічної політики 6 (шість) разів не міг зібратися на засідання, щоб розглянути законопроект N2273. Усі знають, що за цим стояв голова комітету Андрій Іванчук. Але ж насправді зривати засідання йому допомагали конкретні члени комітету, які не приходили на засідання. І от ці поплічники Іванчука залишаються невідомими для суспільства. Вони навіть не покарані гривнею за ці прогули.
Тож вважаємо за потрібне почати фіксувати УСІ прогули депутатів, як на засіданнях комітетів, що відбулися, так і на запланованих засіданнях, які не зібрали кворум. Це вже окреме звернення до пана Гройсмана, під яким ми не збирали підписи депутатів, але отримували підтримку на словах.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки