Соболєв закликає громадян допомогти в боротьбі із корупціогенними законопроектами
На думку нардепа Єгора Соболєва, який очолює Комітет Верховної Ради із питань запобігання і протидії корупції, фактично український парламент має дві коаліції. Одна - офіційна - «Європейська Україна». Вона доволі злагоджено голосує за закони про оборону та геополітичну позицію; з труднощами - за оподаткування олігархів та дерегуляцію бізнесу; і зовсім погано - за вигнання посадовців, які провалюють завдання цю саму європейську Україну творити.
Є інша коаліція. Неформальна. Я для себе її називаю «Клептократична Україна». Треба дати згоду Президенту на призначення Віктора Шокіна? Відтермінувати реформу прокуратури? Провести закон про видобуток бурштину із творенням монополій під виглядом комунальних підприємств? Тут ця коаліція проявляється із переконливою більшістю голосів.
Втім, я вже переконався, що ця «Клептократична Україна» швидко розвалюється під прицілом громадської уваги. Коли журналісти, а за ними і громадяни бачать що між тими, хто служив Віктору Януковичу, і тими, хто отримав владу після його вигнання, є і зберігаються важливі зв`язки. Вони мають одну природу: влада і для тих, і для тих є бізнесом.
Щоб фокусувати цей самий приціл громадської уваги, буду віднині публікувати усі законопроекти, де наш комітет побачить загрозу такого «бізнесу».
Слава Богу, наш парламент досі не ухвалив жодного рішення, яке б сприяло корупції. Всі законопроекти, які наш відповідальний за антикорупційний контроль комітет визнавав корупціогеними, були зняті з розгляду, провалені в залі або очищені від підозрілих норм.
Це дуже обурює тих, хто роками звик заробляти на голосуваннях в Раді. Тиск з боку цих учасників широкої неформальної коаліції «Клептократична Україна» зростає, але силу справжніх громадян їм не здолати. Тому відсьогодні я публікуватиму назви усіх законопроектів, де ми побачили загрозу нової корупції. Будемо зупиняти її разом з Вами.
Ось які законопроекти визнали корупціогенними на останньому засіданні:
№2082 - Проект Закону про внесення змін до статі 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо гарантій для осіб, які працюють у сільському господарстві)
№2093 - Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо зон радіоактивно забруднених територій)
№2164 - Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру» (щодо встановлення стимулів для збереження і розвитку цукрової галузі України)
№2294 - Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)
№2294-1 - Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)
№1444 -Проект Закону про саморегулювальні організації
№1465 - Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо правового режиму земель колективної власності
№1797-1 - Проект Закону про страхування
№1800 - Проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність
№2075 - Проект Закону про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань)
№2155 - Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок при наданні їх для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності
№2160 - Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оптимізації бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи)
№2160-1 - Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм стосовно сільгосптоваровиробників
№2384 - Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України "Про очищення влади" (щодо висвітлення інформації)
№2395 - Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо умов оплати рентної плати за користування надрами.
Які саме норми в цих законопроектах можуть породити корупцію - оприлюднюється на сайті парламенту.
Якщо Вас чи Вашу громадську організацію теж непокоїть ухвалення цих законів в такому вигляді - інформуйте листами про Вашу позицію профільні комітети Ради; приходьте на їхні засідання, щоб цю позицію донести; або просто повідомляйте свою думку парламентарям в їхніх ФБ.
Повірте, це дуже працює.
Якщо Ви хочете звернути увагу нашого комітету з протидії корупції Верховної Ради на щось інше в законопроектах, чекаємо листів - [email protected].
Ще раз - політики повністю залежать від громадян, не забуваймо про це.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки