MENU

У Києві концептуально популяризуватимуть українську мову та культуру. ФОТО

6037 0

На Київ чекає українізація.

Одразу дві комісії Київради - із питань культури та туризму й із питань освіти, науки та інноваційної політики - одноголосно підтримали мій проект рішення «Про затвердження Концепції розвитку української мови, культури та виховання історичної пам'яті у жителів міста Києва на 2015 - 2020 роки».

Зауважу, що цей проект рішення відпрацьовано зі профільними департаментами, науковими інститутами, громадськими спілками. Концепція містить перелік практичних кроків зі вказівкою виконавців, які спрямовані на виховання україномовного патріотичного середовища в Києві. Заходи концепції впровадять до наявних міських цільових програм у галузях культури, освіти тощо.

Концепція містить кроки щодо посилення контролю за дотриманням мовного законодавства при розміщенні зовнішньої реклами. Передбачено і комплекс практичних кроків для видання та популяризації книг місцевих письменників, краєзнавчих розвідок. Маємо навіть заходи для поліпшення знання державної мови чиновниками КМДА - це щорічне написання диктанту з української мови.

Звичайно, левова частка заходів Концепції спрямована на молодь. При цьому, окрім стандартних конференцій, конкурсів, передбачене і використання для популяризації нашої мови, культури, історії соцмереж, блогів, сайтів.

При розробці концепції акцент ми робили на тому, щоби через знання нашої культури та історії, піднести авторитет української мови серед молоді. Сподіваюся, що найближчим часом житимемо все-таки в україномовному Києві.

Олександр ВОВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини