MENU

У чому полягає головна чеснота Скрипки

3807 0

Знаєте, в чому полягає головна чеснота Олега Скрипки? В тому, що його ідентифікація, яку він публічно означив, виводить на чисту воду тих "діячів культури", котрі "мизамир". Які насправді трусяться за свої прибутки, котрі хочуть зберігати доступ до російського ринку, де більше споживачів їхнього шлаку.

Вони обрали гроші, якщо простіше. Відсутність чіткої позиції щодо цієї війні – це фактично ідентифікація себе з ворогом. А цей ворог (дозвольте нагадати) чітко сказав: "Українців нема". Саме таку реальність він собі нав'язав і буде нав'язувати її іншим. Ми є. Тому він нас усіма засобами хоче знищити та не приховує цього. Фізичне знищення, провокування еміграції, асиміляція та ментальне зґвалтування – всі методи йдуть у хід. Навіть наука вже довела, що мова впливає на світогляд. Що російська мова допомагає кремлівськии пропагандистам пепеконувати громадян України, що їх нема, а тому їх треба вбити.

Читайте також: Скрипка: Українське ''гетто'' значно гуманніше за російську дійсність

Слова Скрипки про гетто не слід сприймати як слова однієї особи. Це бумеранг, який і так прилетів би звідкилясь іще. Це реакція і контрпозиція. А яка була позиція ворога? Гетто для нас. Для українців. Принаймні поки не вдається нас здолати силою. Саме в ґгетто москалі хочуть бачити українську мову.

Їм було дуже комфортно бачити саме нашу мову в гетто. Їхати десь до Львова чи Луцька послухати, як укри белькочуть на своїй "мовє". Але українці за 25 років навчилися її захищати, випустили її з кухонь в усі сфери суспільного життя та вимагають належної поваги. Це вдарило по імперському міфу москалів, а відповідно, і по їхньому самолюбству. Українська мова почала розвиватися навіть попри саботаж влади тут в Україні. Їм це запекло. У них істерика. Їхній світ руйнується.

Учора, 20 квітня, Київрада прийняла за основу документ про подолання наслідків окупації в мовній сфері у Києві. Українська столиця чітко артикулює своє ставлення до української мови. Обслуговування – українською. Тепер москалі не можуть сприймати місто як "мать гарадов рускіх". Реакція відповідна. У московських джерелах бачимо заголовки про знищення всього російського в Києві. Хоча про російську мову в проекті нема жодного слова. Жодного.

Насправді все дуже чітко. Українська мова - мова українців. Російська – росіян. Московська пропаганда здає позиції. Українці ідентифікують себе українцями. Саме тому зараз опір окупантів буде як ніколи потужним. Вони задіють все і вся.

Читайте також: Письменник: Мовний кордон – один із головних чинників виживання України

Нині Скрипку будуть травити. Баталії вже розгорілися дуже жорстокі. Але він став на бік України, а не вирішив начебто сидіти на двох стільцях, а насправді підігравати ворогові, як Дорн, наприклад. Він публічно сказав те, що мало хто наважився. Очевидно, перкрасно розумів, що буде після цього. Це його чеснота, і йому в жодному разі не слід виправдовуватися та відступати від своєї позиції.

Не варто зважати на те, що про нас скажуть у Кремлі. Адже це нам точно не допоможе перемогти й із жертв стати переможцями.

Олександр СОЛОНЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини